Zatočené, tučné a horké nakladačky

Neviem či to je sezónou, ale tento rok sa mi urodili len divne zatočené, tučné, duté uhorky, ktoré ešte aj horkli. Čím to môže byť spôsobené? Mala som 3 rôzne odrody a všetky sa správali rovnako. Tiež veľa plodov zožltlo ešte maličkých. Boli to hybridy.
Odpovedať
Horkost sposobuju velke rozdiely teplot medzi dnom a nocou. Zozltli asi neopelene a preco sa krutia a su dute netusim. Mozno len blbe osivo 😐
Odpovedať
Ja mávam také tučné a pokrútené uhorky vždy na konci sezóny.
Odpovedať
dute byvaju ak su neopelene (je chladno a nelietaju vcely) alebo ak su vykyvy v zavlazovani, hlavne ak preschnu. Vonku alebo v skleniku rastli? Lebo ak vonku, tak treba kupovat polne odrody, do sklenika sklenikove. Ono sa to nezda, ale vyslachtene byvaju na pestovatelske podmienky a zamena moze znamenat neuspech. U nas rastli vonku, boli obdobia, ked rastli krasne, boli obdobia, ked rastli take ako tebe. Ale toto leto bolo viac ako divoke.  A taka rada na zaver, uhorky treba zastipnut za piatym listom, potom sa rozkonaria a na bocnych vyhonoch rastie viac samicich kvetov, ktore donesu urodu skor ako vonkajsie podmienky nie su az tak priaznive (horucavy) a napadne ich pliesen. Lebo pliesen na nasom uzemi napada uhorky kazdorocne od roku cca 1975. Niekedy skor, niekdy neskor, niekedy uplne zdecimuje porast za tyzden, niekedy ho len tak oslahne. A polievat podmokom rovno ku korenom, vydatne a pravidelne.
Odpovedať
@zita19 rastli vonku a boli to polne hybridy. O tom zastipavani som uz pocula, ale neskusala som. Asi to risknem buduci rok a zastipnem. Naozaj potom lepsie rodia a su menej nachylne na plesen? Polivem vyslovene len ku korenom...
Odpovedať
@framboise1 nie ze by boli menej nachylne na plesen, ale nezaoberaju sa cele tyzdne samcimi kvetmi. Nasadia rovno samicie, co znamena uhorky a kym pridu pliesne tak stihaju aj daco zarodit
Odpovedať
Aj ja uz mam take uhorky, vzdy ked koncia sa tak zopsuju
Odpovedať
Profilova fotka
ja som mala take uhorky vlani...celkom ma to otravilo, a tak sme tento rok zasadili iba šalatovky do sklenika, su krásne, rastu ako dive....na rok znova zasadim vonku....to zaštipovanie ma zaujalo...skusim :-)
Odpovedať
@zita19 tiez som este nezastipovala, ale ked je to overene, idem do toho 🤔
Odpovedať
@zita19 super tak to vyskusam
Odpovedať
Baby, ja som zastipovala tohto roku prvy krat. Dozvedela som sa to nahodou niekedy na jar. A plati to aj pre tekvice Pri uhorkach porovnat neviem, dlho sme uhorky nepestovali, ale tekviciam to naozaj prospelo
Odpovedať
@zita19 tekvice nepestujem a pri cuketach sa to asi neda uplatnit 🙂 Ale na uhorkach to urcite vyskusam na buduci rok!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?