Zelenina do tieňa

Akej zelenine sa bude dariť v celodennom tieni? Plánujem záhradu a mám jedno pomerne veľké, takmer celodenne zatienené miesto...
Odpovedať
Profilova fotka
Zelenine asi žiadnej, čo ako tak prežije je asi chren. To neviem či sa považuje za zeleninu :-)
Odpovedať
Podla mna by tam mohla prezit aj mrkva a petrzlen 🤔
Odpovedať
Dufala som aj v nejaky patizon, mozno paradajky..potrebuje to priame slnko? 😒
Odpovedať
@netrpezliva plodova zelenina vo vseobecnosti potrebuje slnko, obzvlast papriky a paradajky Ja by som v tieni skusila spenat, redkvicky, hluboviny a mozno zeler. Mrkva a petrzlen by sli tiez.  Ono zavisi aj od toho ci to je tien za domom alebo pod stromami. Za domom je idealne miesto na kompost, ak pod stromami, tak skus zeleninu, tie netienia uplne a celkom.
Odpovedať
Profilova fotka
@netrpezliva....lepšie ako celodenné slnko 🙂 treba skúsiť...mrkva petržlen cvikla určite.
Odpovedať
Profilova fotka
Tu je to v celku fain napísané,http://www.chovatelahospodar.sk/clanok/ake-druhy-zeleniny-si-vybrat-do-tienistej-zahrady-117                                                              Moja skúsenosť s pestovaním v tieni ale nie je dobrá. Skúšala som zo začiatku s výsadbou koreňovej zeleniny. Vňať bola vytiahnutá, ale slabá a koreň tenký len taký fúzik. Nakoniec som tam zasadila Hosty, nech tam nemám hluché miesto a tie krásne prosperujú.
Odpovedať
@jancarovahelena fuha no podla toho vsetko potrebuje nejake to priame slnecne svetlo ako pozeram...tak beriem spat, mozno ani tej korenovej zelenine to tam nepojde...ale zas - za pokus nic nedas 😉 @netrpezliva
Odpovedať
Profilova fotka
@spuchlina všetko potrebuje trochu svetla, aj pri rastlinkách platí príslovie ,,kam nechodí slnko tam chodí lekár,, bez svetla rastlinky chradnú, sú oslabené a náchylné na choroby a škodcov.
Odpovedať
@jancarovahelena ano asi to tak bude :)
Odpovedať
Nuz s niecim teda zaexperimentujem, mozno skusim tu cviklu nakoniec ako pise @jankomotitinko
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?