Zmizol mi pór

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať mal som vo foliovniku pór a nezostalo po ňom nič, neviete o akého škodcu sa môže jednať? Zazrel som nejakú nejakého veľkého chrobaka ale hneď mi utiekol. Ďakujem
Odpovedať
https://www.zahrada.sk/magazine/8-pod... Možno tie tipule, ak si to vtiahli do pôdy
Odpovedať
@evamama nemôže to byť ten medvedik? Mám tam aj diery ako od krtkov a niečo také veľké som aj videl :/
Odpovedať
@lord17 môže byť aj medvedik, foliovniky má rád, je tam vlhko a výživná poda. A robi take chodbičky, niekedy vidieť zdvihnutu podu, ale keď sa polieva, nemusí ostať vidieť. Nachystaj pasce ako v článku radia, alebo aj YouTube sú nejaké. Len on zvykne odhryznut korene a nie celé rastlinky zničiť, ale možno pór mu chutí.🙂
Odpovedať
@evamama ďakujem za radu, uvidím čo to je keďže pór zmizol tak do 2 dní 😄 a ostatok je v poriadku
Odpovedať
@lord17 jasné, zato ja som videla dvoch medvedikov, potrebovala som kompost, a v ňom prekvapenie, sliepky sa o ne bili
Odpovedať
Tak nakoniec sú to hraboše, už mi narobili toľko neplechy, nemáte nejakú radu proti takýmto strašným škodcom? Bude to asi tým, že si susedia okolo nekosia, že?
Odpovedať
@lord17 ja im sypem dusikate vapno do dier.
Odpovedať
mne takto zo zahonu pomizla cibula, normalne ju nieco vtiahlo dnu
Odpovedať
@martiza hraboš to sa mi teraz deje 😞
Odpovedať
@lord17 minuly rok sa k nam tiez nastahovali, no zaklopem si podarilo sa nam ich nejak vykinozit a na spodok zahonov sme natahali siete
Odpovedať
@ruskiana a pomohli tie siete?
Odpovedať
@ruskiana áno napadlo ma natiahnuť pletivo naspodok ale už všetko vyrástlo, tak na druhý rok to tak určite urobím, je to strašné skúšal som už aj bázu, že im smrdí tak uvidím
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?