Arašidy --vypestujte si svoje

Z druhej ruky
19. júl 2022
26
1952

Nie je to vôbec ťažké, toto zvládne naozaj každý.
Podzemnica olejná je okrasná a zároveň úžitková jednoročná rastlina, ktorú si ľahko dopestujeme v záhrade na záhone alebo aj doma v hrantíku na parapetnej doske.
Je to exotická rastlina, ktorá má rada teplo a slnko. Vysievame ju do voľnej pôdy až koncom apríla, začiatkom mája (vnútri môžeme skôr), keď teplota pôdy trvalo dosahuje 15°C. Spon 50 cm x 10 – 25 cm, do hĺbky 3 – 5 cm. Vysievame do dobre obrobenej piesočnatej pôdy bohatej na živiny.

Pri teplote nižšej ako 15 °C sa nevyvíja dobre. Ideálna teplota je 20 °C a vlhkosť vzduchu 50 – 60 %. Malé rastlinky sa musia denne minimálne 1-krát poliať. Ak sú väčšie, rovnako po opadaní kvetov, zálievka sa redukuje. V období kvitnutia sa pridáva do zálievky hnojivo. Dĺžka kvitnutia je 1 – 2 mesiace. Ak na rastline začínajú opadávať listy, môže to byť príznak nedostatku vody.
Ak pestujete podzemnicu v črepníku, zmiešajte substrát s hrubšou rašelinou. Vyberte väčšie črepníky.

Rastlina, ktorá je vysadená v záhrade, je robustnejšia ako tá v črepníku. Bežne dorastá do výšky 50 cm. Po dvoch mesiacoch sa vytvoria kvety. Kvetné stonky začnú bujne rásť a plody sa zavŕtajú do zeme 7 – 10 cm hlboko a môžete ich asi po 5 mesiacoch zberať. Pred konzumáciou upražte arašidy na panvici 30 minút. Plody obsahujú veľa proteínov a vitamínu B.

POZOR ! Obyčajné arašidy z obchodu sú pražené a nevyklíčia Vám----cena za 10 semien 3,00 e---------nahliadnite do môjho albumu a ušetrite na poštovnom.

Napíš predávajúcemu priamo tu

Nemôžete poslať správu, pretože inzerát bol vymazaný.

    Predávajúci

    Podmienky predaja tohoto používateľa

    Používateľ nemá vyplnený popis a pravidlá.