Semienko tekvice Hokkaido

Z druhej ruky
11. mar 2020
6
521

Predam lubovolny pocet semienok tekvice hokkaido. Uvedena cena je za 1ks + postovne je obycajna listova zasielka 2.triedy do 100g, co je 0,75€ . Semienka su lahke, takze do 100g sa ich zmesti i viac ako 100ks.
Alebo pri nakupe u mna na modrejstreche, modromkonikovi, alebo mojejsvadbe pridam 10, pripadne viac semienok zadarmo k nakupu.

Prednostou tychto hokkaid je velka rodivost, mne samotnej sa minuly rok podarilo vypestovat viac ako 60 kusov a bezne mi v pivnici vydrzi az do aprila. Hokkaida boli pestovane v cistom prostredi v chranenej oblasti Biele Karpaty, bez akehokolvek hnojenia. V celej zahrade zasadne nepouzivame ziadne pesticidy a herbicidy. Konkretne je to odroda UCHIKI KURI. Co vidim ako velku vyhodu, hokkaido sa nemusi vobec supat a da sa z neho chutne a zdravo varit.

Hokkaido obsahuje mnoho výživných látok. Ide predovšetkým o vitamíny C a skupiny B. Oranžová farba tekvičiek naznačuje, že v nich nechýba ani dôležitý betakarotén a ďalšie karotenoidy. Významný je napríklad betakryptoxantín, ktorý je dôležitým antioxidantom. Javí sa ako prostriedok prevencie proti niektorým druhom rakoviny. Do skupiny karotenoidov patria i luteín a zeaxantín. Disponujú antioxidačným pôsobením (chránia bunky pred škodlivými voľnými radikálmi) a prospievajú ľudskému zraku. Významný je aj obsah minerálov (draslík, vápnik, horčík, fosfor, zinok).

Hokkaido by nemalo chýbať ani v jedálničku tých, ktorí sa snažia znížiť svoju hmotnosť. Prečo? V prvom rade tieto tekvičky patria do kategórie potravín s nízkou energetickou hodnotou. Sto gramov tekvice hokaido obsahuje zhruba 37 kalórií. Dôležitú úlohu v tomto smere zohráva i obsah vlákniny (cca 1,6 g vlákniny v 100 g hokkaida).

Okrem skvelej chuti a jednoduchej prípravy má tekvica hokkaido veľa pozitívnych účinkov na ľudský organizmus:

vláknina spolu s ďalšími látkami podporuje detoxikáciu organizmu
pomáha pri trávení a žalúdočných problémoch
vysoký obsah draslíka napomáha pri riešení vysokého krvného tlaku a kardiovaskulárnych ochorení
luteín a zeaxantín sú dôležité pre ľudský zrak a chránia bunky pred voľnými radikálmi
pomáha pri ťažkostiach s obličkami
tekvicové semienka bojujú proti črevným parazitom a sú užitočné pri ťažkostiach s prostatou.

Napíš predávajúcemu priamo tu

Nemôžete poslať správu, pretože inzerát bol vymazaný.

    Predávajúci

    marimart

    Podmienky predaja tohoto používateľa

    Používateľ nemá vyplnený popis a pravidlá.