Vŕtaná alebo kopaná studňa?

Čo odporúčate? Vŕtať alebo kopať? Voda je v hĺbke cca 8m. Čo je lepšie a čo ekonomickejšie? Aj z dlhodobého hľadiska.
Odpovedať
@tabalugativi záleží aj od podložia. Ak je to ľahko kopateľné, tak kopať, i keď 8m je dosť veľká hĺbka. Ak budeš chcieť pitnú vodu, tak budú kopať hodne hlboko a tým sa to výrazne predraží. Vŕtaná je v tomto prípade lacnejšia. Otázne je, čo všetko chceš s tou vodou pokryť - akú spotrebu. Treba myslieť na to, že pri vŕtanej potrebuješ dosť vysoký stĺpec...
Odpovedať
Profilova fotka
...osem metrov ??...tak to by som sa teraz išiel prezliecť a začal kopať....u nás 80 až 100 😞 .....to ale asi nebude spodná voda...skôr povrchová....na polievanie v pohode....možno aj na pitie,záleží kde ste....asi by som radšej spodnú nechal navŕtať.....planéta sa zosajrejtieva 😞
Odpovedať
Kopana sa ceni viac, ale vrtanu mas jednoduchsiu...Zalezi od rozpoctu. Tiez si myslim ze 8m nie je zas tak vela, i ked si neviem na druhej strane predstavit, ze by ma niekto poslal do hlbky 8m ze kop..brrr
Odpovedať
Dakujem, som stale na vazkach ze ktoru...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Toto by aj mna zaujimalo celkom
Odpovedať
tazko povedat, ani ak bude kopana, nebude to lacna zalezitost a mozes prist na to, ze po nejakej hlbke sa uz viac neprekopes
Odpovedať
@karolli tak, to je na tom ze ak nevies ake je podlozie tak moze to kopanie asi rychlo skoncit. Ale zas oni maju nejaku sondaz nie? Este predtym ako budu kopat
Odpovedať
Vrtana zas musí ísť riadne hlboko...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?