Olivovnik , kedy dať von

Ahojte v pivnici mi úspešne zimuje olivovnik a potrebujem vedieť kedy ho dat von mam ho prvy rok a zaidne skúseností za odpovede dakujem
Odpovedať
Mas ho teda v kvetinaci, hej? Nedavala by som ho este von, pretoze moze zamrznut, este je to take neiste. Este tyzden pockaj, pozri predpoved. Ked uz budu len okolo 2 stupnov v noci, az vtedy by som ho dala von, skor ee.
Odpovedať
To pocasie je teraz este take nevyspytatelne. April klope na dvere a ja uz som sa v tomto neraz oklamal, takze by som este rozhodne s tymto pockal, ak teda nechces o olivovnik prist, su totiz haklive dost🙂
Odpovedať
do akych rozmerov vie taky olivovnik narast?🙂 ja by som ho chcela vyskusat pestovat, ale teda neviem, ci to nie je na mna prilis narocna rastlina 😄 uz mi poslo kadeco, aj tie, o ktorych tvrdili, ze narocne vobec nie su, takze uz mam taky respekt by som povedala 😄
Odpovedať
V tomto chladnom počasí by som ešte asi počkala. Neviem teda ako je to u vás, no u nás teda fúka riadny severák studený
Odpovedať
@tamisa teraz fúka asi úplne všade. to by som sa bála teda nielen o ten olivovník, ale o všetkom, čo vonku mám 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@tamisa tak ale kriky a podobne veci su zvyknute 😄 a dake mini rastlinky nech si zvykaju tiez, nech nie su fajnove 😄 keby nieco presadis z interieru von, to je o inom, ale takto je to v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
mne manzel kupil olivovnik, ale teda vobec neviem, ako sa on spravne starat🙂 vlastne celkovo neviem o rastlinach takmer nic, takze vsetko je to pre mna take nove by som povedala 😄 ale laka ma to velmi, tiez chcem mat peknu zahradu.
Odpovedať
Profilova fotka
akurat vcera som taky mensi pozerala v obi. ako dlho som pri nom stala, no nevzala som ho nakoniec, aj ked ma to dost skrie 😄
Odpovedať
rozmyslam nad tym, ci si jeden olivovnik aj nezaobstaram domov. ale teda neviem, ze ze kde najlepsie kupit, nakolko takymto obchodom ako Obi a spol uz neverim v starostlivosti o rastliny, uz neraz sa mi stalo, ze mi po prichode domov kvet uhynol a rozhodne to teda moja vina nebola.
Odpovedať
Ak chcete olivovnik je dôležité aby ste ho mali cez leto von pretože olivovniky niu su izbové rastliny ak by ste ho mali dnu v izbovej teplote a hlavne cez zimu tak rychlo zhodi listy a uhynie preto cez leto von na záhrade na balkone a s prichodom prvych mrazov dat do miestnosti kde je 10 -15° ale hlavne nemôže byť vykurovana z dôvodu vlhkosti. Môže nárasť dost veľký ale nie za dva tri roky 😂 da sa krásne strihat a krotiť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?