Čo je s čučoriedkou

Dobrý deň Mám problém vlani sme vysadili čučoriedku do kvetináča keď zarodila prvé plody- začali vysychať a na listoch sa objavili fľaky a celkovo sa začala sušiť. Druhý rok je už listov po menej a drevnata časť je popraskaná chcem sa spýtať čo to môže byť ? Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
bola vysadena do specialneho substratu? Nepreschla? Nebola moc premokrena? Nemate nahodou tvrdu vodu? Prihnojovali ste specialnym hnojivom na cucoriedky? Ja by som ju teraz par krat za sebou poliala okyslovacom pody, Drevo vyzera byt v poriadku, ona ma problem bud s korenmi alebo s vyzivou
Odpovedať
Bola vysadená do substrátu na čučoriedky ani nebola premokrena, nie až tak tvrdú ale hnojivo sme dali aktuálne pred 2 dňami tak uvidíme
Odpovedať
@miriamka01 treba ju specialnym hnojivom pohnojit, mozno ma malu nadobu, vyzera ze je v nej nejak hlboko posadena. Aky je velka ta nadoba? 🤔
Odpovedať
Nádoba je pomerne velka ale bude sa presadzat do väčšieho kochliku až neskôr kvôli sťahovaniu . Len som chcela vedieť či to nieje neaka choroba, hrdza alebo niečo keď ma tak pomerne malo lístkov oproti minulému roku a ma tie červene fľaky a bodky na stonkach.
Odpovedať
Toto som myslela
Odpovedať
@miriamka01 ta podivna farba listkov je este jarna farba, oni sa zazelenaju, ale treba jej poskytnut vyzivu. Ked mas tekute hnojivo, mozes ju nim aj postrekovat na listy. Treba nariedit podla navodu. Na list mozes postrekovat aj castejsie ako zalievkou, alebo kombinovat jedno s druhym. Listova vyziva ma tu vyhodu, ze sa hned vstrebava ale treba si dat pozor na riedenie
Odpovedať
Uvidite co spravi to hnojivo, davali ste na cucoriedky ci len klasika nejaka? Skuste kupit specialne az nemate
Odpovedať
Je to špeciálne pre čučoriedky a borievky zemina s hnojivom
Odpovedať
Uvidíme či sa vzchopi, ked tak zabezpečíme to hnojivo na listy, neskôr ju aj presadime keď sa prestahujeme keďže teraz by bolo veľmi namáhavé ťahať obrovské kochliky, tak snáď bude v poriadku inak neviete či ju treba neako špeciálne strihať ak by sa dala dokopy ?
Odpovedať
Ahoj, ja som takto pestovala čučoriedku 3 roky na balkóne, kým sme sa presťahovali do domu a myslím, že aj ten kvetináč som mala rovnaký. Čučoriedky sa nijako nestrihajú, iba sa odstraňujú staršie vyrodené konáre cca trojročné, aby nebol kríček prehustený,musí na ňom byť drevo rôzneho veku. A to drevnatenie vyzerá byť normálne, jednoducho ten konárik vyzrieva.
Odpovedať
Som rada , ďakujem za rady :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?