Čo je s touto mini broskynou

Dobrý deň,máme ju asi týždeň,ani neviem či sme ju takú kúpili,kupovali sme viacero stromčekom a ani by ma nenapadlo že takú predaju.Az teraz googlime,že je s ňou zle.Poradime si s tým, či ju skúsiť vrátiť?
Odpovedať
@654852 je to kučeravosť broskýň, to je časté u nich, teraz už nezaberie postrek , iba obrat a zlikvidovať napadnuté listy a starať sa o ňu ,aby mala dosť listov na sezónu Viac informácií tu https://www.zahrada.sk/atlas/choroby-...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň. Toto je broskyňa ktorú som vypestovať zo semena, zasadená pred rokom. Na jar začala púšťať nové listy, ktoré sú ale zdeformované, akoby obhryzene a deravé. Je to spôsobené škodcom ci hobou, alebo spôsobom pestovania? Zatiaľ je rastlina mladá, je v črepníku.
Odpovedať
@pavlikmilan2 ma kuceravost, okrem toho ju asi napadli aj roztoce a mozno ju vyzieraju nejake husenice alebo iny zravy hmyz. Kuceravost uz teraz nevyriesis, to sa strieka od skorej jari, na roztoce treba kupit vhodny postrek, proti zravemu hmyzu napriklad karate
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrí deň chcem sa opýtať ako sa zbaviť tej kučeravosti broskýň aj postrekujem kuprikolom z jari keď sú iba púčiky ale aj tak všetky listy napadnuté potom to otrhávam každý výkend strom má cez 3 metre žiadna sranda to otrhať plody mala iba raz inak vždy všetko opadlo koli tomu za každú radu vopred ďakujem
Odpovedať
@pavol_capek ja používam na 0,5litra( flasa od cleanu)vody,lyžičku prášok do pečiva, lyžičku jari. Postriekam na vošky ktoré spôsobujú kuceravost, a aj odstránim ručne vosky a poškodené listy. Ja som myslela ze naša broskyňa skape ale takto sa dala dokopy,opakovala som to asi 2-3x ,hlavne hneď na jar .Teraz je pokoj ,asi raz v lete som to opakovala a broskyňa krásne hustá zo zdravím lístím.
Odpovedať
@pavol_capek postrekovat proti kuceravosti treba zacat vcas. Najjednoduchsie je odsledovat kedy zacnu kvitnut liesky, (je na to aj zlozity vypocet vyuzovajuci najvyssie denne teploty ale pre drobnopestovatelov to nema vyznam) Vtedy je cas na prvy postrek, potom opakovane az do kvitnutia a po odkvitnuti este aspon jeden postrek. Kuprikol je dobry ale su aj lepsie postreky. Treba stromu pridat aj zinok, ten ma tiez vyznamny podiel na odolnosti proti hubovym chorobam. Bud pohnojit hnojivom s mikroprvkami alebo zvoli postrek hnojivom s miktroptvkami na list. Dnes uz je na trhu dostatok aj takychto pripravkov
Odpovedať
Profilova fotka
O aké prípravky ide ktoré sú lepšie než kuprikol a akú značku hnojivá pouzivať?
Odpovedať
Profilova fotka
Toto je z minulého roku parádna úroda škoda by jej bolo
Odpovedať
@pavol_capek https://www.lacnepostreky.sk/pripravk... biologicky https://www.lacnepostreky.sk/pripravk... hnojivo mikroprvkami https://www.floraservis.sk/wuxal-supe... ale su aj ine, treba citat zlozenie
Odpovedať
@pavol_capek nooo tak to veru hej
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem dačo vyberiem.
Odpovedať
@pavol_capek ta broskyna by potrebovala aj prestrihat. Teraz uz nie, o rok, ked pozberas urodu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Tá foto je z minulého roku je prestrihana a o meter vyššia tento rok mala len kučeravosť.
Odpovedať
Profilova fotka
je zapotreby ti enapadnute listy aj ostrihat? mysliet ei, ze z nich este nieco bude
Odpovedať
@sebrino nie je potrebne ich strihat, oni tak ci tak casom opadnu. Ale zo saniterneho hladiske je lepsie ich odstranovat, pretoze su v nich zarodky, ktore preziju a zvysuju sancu na nakazu v dalsej sezone. Na druhej strane strihat listy z trojmetroveho stromu je nerealne, staci pozbierat a zlikvidovat vsetky co opadnu, rovnako po opade liestov na jesen je dolezite nenechat lezat listie pod stromom. Niektori dokonca odporucaju po opade listov jeden hygienicky postrek mednatym pripravkom, ktory eliminuje spory na dreve
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Tie listy potom treba spalit? Asi sa do kompostera nemozu dat, ak je v plane dalej kompost vyuzivat v zahrade
Odpovedať
@jaskura nemali by ist do kompostu, takze bud spalit alebo vyniest s bioodpadom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?