Čo sa stalo s mojou malinou?

Dnes som dosla na zahradku po dovolenke a takato malina ma cakala...Neviete co to? A co s tym?
Odpovedať
@tabalugativi neocurava ti to pes?
Odpovedať
@majstercapko nemam psa a ani susedia nemaju 😒😞
Odpovedať
Už nikto nič? Neviete? Ach jo...😞
Odpovedať
@tabalugativi tak ta mozno potesim, je to suchom. Susedia a cela zahradkova osada u nas to iste. Mlade slahune su v pohode?
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi jo jo toto vyzerá na sucho, tento rok je mimoriadne suchý 😒 schnú mi aj ibišteky, takto.
Odpovedať
Ostrihaj az pri zemi, s tym uz nic nenarobis a ked u vas neprsalo (u nas odhodlane a statocne uz par dni za sebou) tak ich poriadne polej. Staci jedna poriadna davka. Poriadna myslim aj 20 litrov vody ku kazdemu korenu, hlavne aby sa voda dostala ku kerenim, nie len ostala na povrchu.
Odpovedať
@majstercapko @zahradnakova @zita19 dakujem, aj v zahradnictve mi povedali ze je to suchom, mam ju zostrihnut. Polievala som ju dost, vzdy ked sme prisli tam slo par vedier vody, ale ajtak to vzdala 😒 Ma vsak kopu dlhych vyhonov, mozno sa aj vysilila.
Odpovedať
@tabalugativieste sa spytam aky typ maliny je to? Skora alebo ta co rodi celorocne? Obidve maju rovnake naroky na vlahu, stanoviste a vlahu ale zasadne rozny sposob strihania. Ak je to ta co rodi az do jesene, niekdy sa jej hovori aj neskora, tak ak je toto vlanajsi vyhon. Sice nejaku urodu by doniesol, ale uz nie je v najlepsej kondicii a bolo ho treba na jesen odstrihnut az pri zemi. Stalerodiace maliny rodia na jednorocnom dreve na rozdiel od letnych, ktore rodia na dvojrocnom dreve, cize tohtorocne zelene vyhony sa nechavaju a drevnate vyrodene vyhony z minuleho roku sa po zbere odstrihnu uplne pri zemi
Odpovedať
@zita19 no to prave neviem, dostala som ju vramci jednej debaty na internete od pani, ze povodna malina, ktoru sadila uz jej babka atd. A este nerodila, resp. vlani mala asi 7 maliny a teraz vyzera takto. Ale vyhnala kopec slahunov. Podla mna nic nepokazim ked tento uschnuty vyhon zakratim pri zemi.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
aj mne to robi odstrihnem
Odpovedať
@vicenka3 ono to bolo asi tym teplom a suchom 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?