Monstera hnedo žlté flaky

Zdravím vedel by mi niekto poradiť z čoho to je? Na novších mladších listoch monstery sa mi začali objavovať hnedo žlté fľaky. Neviete niekto z čoho to môže byť? Na starších listoch a úplne nových to ešte nieje. Mám vlhkomer pôdy a nevyzerá byť rastlinka preliata. Môže to byť že sa preliala skôr alebo nejaký škodca prípadne spálené od slnka ?
Odpovedať
toto bude na 90% preliatie. Ten vlhkomer by musel byt zastrcena az na dno, mozno na spodku kvetinaca stoji voda a hniju jej korene. Od slnka to v zime spalene nebude.
Odpovedať
Mňa by zaujímalo, keď sa takéto niečo začína diať všeobecne na listoch rastlín, je to znak toho, že každá je preliata?
Odpovedať
@judittiana vo vseobecnosti nie, niekedy to moze byt spalene od slnka, ale to zas kazdy vie, ze ci aj toto prichadza do uvahy. A castokrat je to aj suchy vzduch, hlavne ak zacnu listy vysychat od spiciek.
Odpovedať
no lebo napríklad keď som ešte mávala živé kvety a je jedno aký druh a kde bol na ako mieste v dome, tak postupne začali hnednúť listy na každom a to nemám pocit, že by mali byť buď vyschnuté, preliate alebo voľačo, lebo dokonca si niektoré pýtali polotieň a aj tak sa to dialo.
Odpovedať
@zita19 a nemalo by to byť na všetkých listoch prípadne na väčšine keď je to z preliatia? Lebo je to len na takých 6 listoch všetky ostatné sú v poriadku.
Odpovedať
@sunshineshop najmladsie pletiva na toto doplacaju najskor
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?