Orchidea má biele bodky na listoch

Zdravím. Chcem vás veľmi pekne poprosiť o radu. Na listoch mojej orchidejky mám takéto biele bodky. Pripomínajú skôr vyrážky, keď ich skúšam odškriabnúť tak v nich je nejaka tekutina. Tento napadnutý list som odstrihla ale pride mi, že to začína byť aj na druhých. Mám na izbových kvetoch malé čierne mušky smutice ktoré som postrekovala cyprom a zdá sa mi, že odvtedy tam sú tieto fľaky. Alebo by to mohlo byť aj od slnka keď teraz začalo viac svietiť do okna? Nemáte s tým niekto skúsenosť? Či ide o nejakú chorobu alebo sa mám báť nejakého škodca 😟 ďakujem za každú radu.
Odpovedať
toto sa aj mne prihodilo na jednej orchidei, potom som ju radsej prestahovala od ostatnych prec, aj ked som nevedela, co to moze byt. ale nepomohlo, nezvladla to, ale to bude moja chyba, lebo nic som na to nedala, prosto som si myslela, ze to nejak rozchodi.
Odpovedať
@monika1555 toto budu najskor dosledky poskodenia cicavym hmyzom, najskor roztoce. S roztocmi sa tazko bojuje a napadaju kazdu rastlinu v okoli. Treba len postrekovat, postrekovat a postrekovat ucinnou chemiou. pri orchideach odporcam aj prelievat postrekom substrat, pretoze roztoce budu aj na korenoch, nielen na listoch
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?