Ovocné stromy v mojej záhrade

Zdravím, prosím o radu. Niečo mi lezie na broskyňu, jabloň, slivku a čerešňu. Mal som problém s voškami a minulý týždeň som dal lepky a strekol som s Rock Effectom. Prikladám foto listov. Poraďte, čo to môže byť a ako s tým naložiť. Všetko sú to mladé stromky sadené na jar. :)
Odpovedať
Broskyna ma kuceravost, listy uz nezachranis, mozes spravit jedine, a to pravidelnou hnojivou zalievkou alebo hnojivym postrekom udrzat rastlinu v co najlepsej kondicii, A do konca sezony si nastuduj ako chranit broskyne proti kuceravosti. To iste aj pre ceresne, udrzat strom v kondicii, ja mam pocit, ze tam budu aj roztoce. Vsetky tie poskodenia su nasledok poskodeni listov cicavym hmyzom a nasledny infekcia. A rock effect je celkom nenucinny postrek na vosky, ked uz tak skus nieco s nimbovym olejom, napriklad karanimba. Proti roztocom treba skoro na jar nasadit drave roztoce
Odpovedať
@zita19 díky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ja mam to iste teraz na ceresniach, ringlote a hruskach. Tiez mlade stromy, striekali sme len proti voskam a potom vyzivu na list, jablone sa krasne vschopili a teraz to maju tieto dalsie stromy 🙈 takze vyziva na list urcite pomoze, ideme postriekat zasa aj my...
Odpovedať
Profilova fotka
u nas takto dopadli hrusky, ale tak beriem to tak, ze uz je po sezone a snad na buduci rok sa nam ich podari lepsie ochranit
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?