Prejavy po postreku

Zdravím, Na paprike sa mi objavil škodca ktorého som nevedel identifikovať, no predajca mi poradil postrek Spintor. Chcem sa opýtať ako a kedy sa majú prejaviť zmeny k lepšiemu ak postrek zabral? Paprika má momentálne značne pokrútené listy ktoré síce nestrácajú farbu ale pôsobia uvädnute. Budú sa tieto listy narovnávať, alebo musím počkať na nové? Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
spintor je na zravy hmyz takze. vajicka neznici ale nasledne ak larvy budu jest rastlinku tak podochnu. ide o to o ake poskodenie ide. ale rastlina si poradi a urcite da nove.mate daku fotku?
Odpovedať
mám fotku zo štvrtka...v sobotu keď som striekal to už bolo rozsiahlejšie...dnes v neďelu večer mám pocit že sa stav stabilizoval ale pre istotu som postriekal prípravkom Vermitec....okrem iného sa vo foliaku objavili rôzne mušky a chrobáky ktorých pôvod mi je tiež záhadou...tie likvidujem prípravkom podobným biolitu na Bio báze (len na steny foliaku). Myslíte že by som mal postriekať aj proti voškám? Mám Calipso.
Odpovedať
@21stano21 ak mas pripravok, tak postriekaj podla mna.
Odpovedať
Profilova fotka
tiez si myslim, ze proti voskam by to bolo dobre postriekat.
Odpovedať
Tak dnes je to týždeň po prvom striekani. Vo štvrtok, piatok som striekal znovu a dnes hnojivom na listy. Niektorím paprikám sa pekne narovnali listy a vyzerajú pekne, iné až tak moc nie...Pripájam aj fotky tých horších kusov. A tie chrobáky zmizli po použití takého bio biolitu, názov si nepamätám.
Odpovedať
ďalšie
Odpovedať
Inak neviete niekto čo znamenajú tie biele listy?
Odpovedať
@21stano21 také biele zvyknú ostať listy keď vysadiš papriku na priame slnko bez predchádzajúceho otužovania. Akoby ich spálilo slnko. Aké to máš odrody ak sa smiem spýtať? Hlavne tá tmavá , to bude nejaká fialová? Lebo farebné rastliny reagujú na prudké slnko zas opačne, stmavnu im listy.
Odpovedať
@evamama to je možné že, fakt som ich neotužoval...do budúcna budem vedieť (pestujem prvy rok). Tá čo má také veľké listy a je nízka sa volá Naga Morich, potom tam je dosť baraních rohov a ostatné neviem...niečo som dostal od kamaráta ako semiačka a niečo som kúpil v obchode...tie z fialovými listami majú plody ako je na fotke a ostatné sú bežne malé papričky. 🙂
Odpovedať
@21stano21 takže pekná zbierka odrôd 🙂 Nech sa podaria aj napriek týmto ťažkostiam, a potom sa tu môžeš pochvalit úrodou 😉
Odpovedať
Vďaka, tak zasa po týždni- dvoch ukážem kam to smeruje. 🙂
Odpovedať
Nechcem zakladať novú tému, tak sa opýtam tu. Nikde som nenašiel informáciu ohľadom ochrannej doby po hnojení postrekom na listy. Je nutné dodržať nejaký agrotechnický termín ak sú už na rastline aj plody? Ako hnojivo používam Kris. Štart + hnedé tekuté hnojivo (názov si nespomeniem).
Odpovedať
Článok sa načítava...
@21stano21 možno toto pomôže https://www.kristalon.cz/kristalon-start
Odpovedať
@evamama vďaka, čítal som to aj pred tým ale to najdôležitejšie som si nevšimol 😀...ešte ma napadla taká vec že či sa častým postrekovaním hnojivami nemôžu ako keby upchať póry v listoch? 🙄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?