Vysychanie tuje smaragd

ahojte idem si po radu lebo uz naozaj neviem co spraviť. Mam cca 5 rocne tuje a toto leto zacali extremne vysychat. Pred mesiacom som ich poobstrihaval a cakal ci sa to zlepsi ale vobec nie. Par krat som aplikoval horku sol, zalievam ich pravidelne. Ked som ich strihal vyletelo z nich par chrobakov ci s tym nieco maju netuším. Prikladam vsetky zvlastnosti co som amatérsky identifikoval. Kto sa vyzna poradte prosim. Dakujem
Odpovedať
@creasy https://www.rodinka.sk/doma/doma/tuje... Najskôr toto, ešte býva roztočík , ale ten napadne väčšinou celú rastlinu a tá zožtne.
Odpovedať
Profilova fotka
napada to prosim vas len tuje, ci aj ine okrasne stromceky?
Odpovedať
ine nemame 🙂 skusim dat na to postrek na skodcov uvidime ci pomoze. zatial som akurat ostrihal vsetko zozltnute.
Odpovedať
to je fajn treba ich zbavit tych casti, ktore sa uz proste zachranit nedaju. a aky postrek si prosim ta daval. sused ma tuje v podobnom stave a tiez je tak povediac uz bezradny
Odpovedať
Profilova fotka
Mňa by zaujímalo, či ste s nimi aj začali dačo robiť. Nám tuje komplet zničil pes, 12 tují pošlo a to sme ich obohnali pletivom no aj tak na ne dočúral
Odpovedať
Dal som postrek karate zeon cs5, uvidime ci pomôže.
Odpovedať
Pekny den vsetkym,viete mi poradit co sa stalo s nasimi tujami,maju 7 rokov,na jar hnojene,vzdy zalievane a vzdy boli krasne az doteraz aj sused o dva domy ma take iste.Dakujem za reakcie.
Odpovedať
@paev to vyzerá na rovnakého škodcu ako hore , podľa článku napáda tuje a borievky.
Odpovedať
Tak dnes dam postrek mospilan a o cca 14 dni dam karate a hadam to bude ok
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte, skúšam takto po čase otvoriť znova túto tému. My sme mali tiež tú smolu a plot z tuji sme museli celý vykopať, nakoľko sme tam mali spomínaného chrobáka. Pol roka sme nechali pôdu oddýchnuť a nasadil tuje znova. Po asi 2 mesiacoch ostávali opäť suché. Opäť sme našli v nich dierky a chrobáka, až uschli. Prosím máte nejaké rady ako ošetriť pôdu pred výsadbou nových krikov aby sa nám do nich opäť nedostal spomínaný chrobák? Napadá len tuje? Ak zasadime nejaké iné kríky a rastliny, tie nenapadne? Ďakujem Veve
Odpovedať
@perola ak uz mate krasona v okoli, mohli doletiet dospelce a naklast vajicka do vasich tuji, mohli byt v pode larvy a tie sa vyiahli a nakladli vajicka do vasich tuji. Najdite si inu drevinu na zivy plot
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?