Žlté mozaikovité fľaky na listoch jabloní

Ahojte, na jabloniach sa mi niektoré listy zafarbili do žlta. Nie celé, vytvorilo to také fľaky, mozaiku. Je to len na niektorých listoch už od jari a teraz tie listy opadávajú. Je to choroba, vírus alebo čo? Mohol to spôsobiť jarný mráz? Je to však len na dvoch jabloniach z 10... Nikde som sa o takom nedočítala. 😛😒
Odpovedať
@framboise1 nemozes to odfotit? Tazko takto radit 😛😒
Odpovedať
@majstercapko odfotím cez víkend, záhradu mám trošku od ruky 😕
Odpovedať
@framboise1 tak odfot a hod potom foto,  budem mudrejsi 😉
Odpovedať
@majstercapko tu je foto :(
Odpovedať
@framboise1 vyzera to na virusovu mozaiku jablone . S tym vela nenarobis. Ak je strom silno napadnuty, treba ho zlikvidovat.
Odpovedať
@majstercapko 😮😮😮 nie preboha, to hadam nebude potrebne 😞😞😞
Odpovedať
@framboise1 neviem v akej kondicii je cely strom...ma len zopar takych listov? Inak prenasa sa to aj rezom alebo pelom, takze asi by som sa trosku obaval...
Odpovedať
@majstercapko nema to vela listov..ale asi to fakt bude ono, teraz som citala a googlila 😞 Do frasa preco sa musi vsetko nalepit na moju zahradu 😢
Odpovedať
@framboise1 nezufaj, mozno existuje sposob ako sa toho zbavit a niekto poradi. Hlavne kym sa jedna len o par listov.
Odpovedať
@majstercapko dik, jo, je to len na par listoch zatial..pojdem sa este popytat do nejakeho zahradneho centra
Odpovedať
@framboise1obavam sa, ze ak je to virus, nic s tym nenarobis. Rastliny sa z virozy nevylizu ako ludia. Asi by som ostrihala napadnute vyhonky a dufala v lepsie. Samozrejme ich treba spalit a noznice vydezinfikovat
Odpovedať
@zita19 dakujem, uz som to osklbala a spalila :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?