Chová niekto pávy?

Od mala milujem pávy. Chová ich niekto? Je to náročné? Čo všetko si vyžadujú? Veľmi by som túžila nejakého vlastniť. Musia byť v pároch?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj.My chovame pavy uz oarm rokov.Biele aj modre.Maju svoje domceky.Nechceme aby sa miesali.Su krasne a s laskou sa starame.Jedia odrezky zo zeleniny cibulu cesnak tvaroh vajicka davame malym ked sa vyliahnu.Mame aj liahen ak sliepka nahodou zide  vajicok aby sa vyliahli tam.Aj slnecnicove jadierka maju radi aj meloniky😊
Odpovedať
Pávy sú krásne stvorenia. Ešte som nestretol nikoho, kto ich chová. Neuletia?  @musim nepridáš nejaké foto? Rád by som to videl, naposledy som páva videl ak dieťa v ZOO 🙂 Pekný koníček
Odpovedať
Joj pávy.. krásne vtáky 🙂 To sa takto môže chovať v domácnosti? Žasnem
Odpovedať
Profilova fotka
@konyk. Nase paviky.Su vo voliere.
Odpovedať
Profilova fotka
@spuchlina. Mali by byt aspon par.Samemu je smutno.Nase su vo voliere.
Odpovedať
Profilova fotka
@musim ahoj, vitaj vo fóre 🙂 Máš krásne tie pávy, nádherné. Chcela som sa opýtať - dajú sa aj pohladkať? 🙂😉
Odpovedať
@musim ani som neverila, že naozaj natrafím na nejakého chovateľa 🙂 Ďakujem. Aký veľký výbeh potrebuje taký párik? A môžem mať rozdielne farby?
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho.   Ahoj.velmi sa nedaju.su plache.
Odpovedať
Profilova fotka
@spuchlina. U nas maju volieru tri krat styri.rozdielne farby mame aj my.modre a biele.a nemiesame ich.biele sme zohnali az v madarsku.tu je to tazsie.nik nemal ked sme chceli.
Odpovedať
@musim to je celkom v pohode rozmer voliery, bala som sa ze to bude viac. Aha, takze krizit sa nemozu vzajomne ano?
Odpovedať
Profilova fotka
@spuchlina. No radsej nie.ale niekto chce  ich mat fokopy.len potom su nepekne.ja chcem cisto modre alebo biele.
Odpovedať
@musim Ďakujem za všetky rady. A budeš aj predávať? Pridáš sem do bazáru potom? 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ahoj, my máme páva. ale dozvedela som sa, že treba pravidelne odčervovať. ale to, ako často už nie. viete niekto poradiť? odčervujem psy každé 3-4 mesiace, je to tak aj u vtákov? prípravok mám helmigal. na foto náš Pávo :)
Odpovedať
Profilova fotka
@tobrok ten je nádherný 🙂 @musim ti určite poradí, ona je skúsená chovateľka :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj.Pavikom davame kazde dva tyzdne cibulu,cesnak nadrobno pokrajane s jablckami.Tie pripravky na odcrevnenie dava muz ked su male priamo do zobaka,ale ked su uz starsie nie.Lebo je to tazsie ich chytat a stresovat.Nemali sme nijaky uhyn nikdy a dost ludi zovsadial od nas paviky kupuju. @tobrok
Odpovedať
@tobrok to je krásny PÁVO 😄 Tak sa volá? A máš len jedného?
Odpovedať
To je krásne hobby, prenádherné zvery 🙂
Odpovedať
@spuchlinaáno, voláme ho Pávo 😄 a zatiaľ len jeho, ale na jar plánujem sliepočky (pávice). staviame väčšiu voliéru, tak aby sa pomestili. zvažujem aj druhého samca, no nemali by byť dvaja spolu, tak skôr tie sliepočky len.
Odpovedať
@tobrok je parádny 🙂 @musim má tuším dvoch pávikov a samičky, lebo má aj biele aj tieto modré. Ale asi ich má oddelené 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@spuchlina neviem z ktorej časti Slovenska si, ale ked to nemas daleko do TT, je tam restika Koliba v Kamennom mlyne chovaju pavy par desatroci, su ohradene kvoli navstevnikom, ale inak lietaju po celom okoli, niektore su krotke. Pavom, rovnako ako okrasnym bazantom sa dava na odcervovanie do misky s vodou najemno nasekany cesnak, mladata sa daju skrotit a ked si zvyknu na domace prostredie, viac neuletia , dospeleho pava velmi tazko skrotis, stale je riziko, ze uleti Manzel choval okrasnych bazantov, chcel aj pavov, ale povedala som az ked bude v penzii, je to krasne, ale narocne na cas, treba pristresok zabezpecit z dola drevenymi doskami, aby sa k nim nedostali hlodavce, potkany , a hlavne kuny
Odpovedať
@janine1030 tie hlodavce im ublizia? :-.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
ahoj.Pracujem v Psychiatrickej nemocnici Hronovce. Je tam plno pávov,voľne pustené v areáli. Každý rok majú dosť kuriatok,avšak keďže sú takto navoľno,uchytia ich mačky,kuny.,ale veľkých-rok,dva,je tam dosť. Pokiaľ viem,predávali ich-cenu neviem.Čo sa jedla týka ,nikto nerieši-čo si chytia,pasú sa,a potom aj pacienti ich chovajú-zjedia skutočne všetko-ako sliepky. Pávy-kohúty-vyletia na vetvy stromov v areáli-akože fakt dosť vysoko-a tam spia.Sliepky spávajú na zemi,väčšinou v kríkoch.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?