Biela plesen v kvetinacoch

Ahojte, v niektorych kvetinacoch sa mi spravila na hline taka biela plesen. Kvety nie su preliate. Cim to moze byt? Ako sa toho zbavit? Skodi to rastlinam?
Odpovedať
Uz som to spominala na viacerych miestach..koloidne striebro zabija plesne. Zriedit a poliat 😉
Odpovedať
Asi to mas kapanek preliate, treba menej tie kvety zalievat
Odpovedať
Urcite su preliate. Nic len menej polievat. Pliesne su prirodzenou sucastou podnej mikroflory, bez nich by sa nerozkladali organicke latky v pode a rastliny by nemohli absorbovat ziviny. Ak sa tvoria biele povlaky, tak je to preto, ze je velmi vlhky substrat. Proti tvorbe bieleho povlaku staci pliesnam trosku zneprijemnit zivot, ale rozhodne ich netreba likvidovat pokial evidentne neskodia
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi....to neva 🙂 ....nechaj trocha preschnúť,poškrabkaj....môžeš poprášiť škoricou......bude aj rozvoniavať....vianoce na obzore 🙂
Odpovedať
Aj mne sa to robilo, stacilo menej polievat a zmizla
Odpovedať
@stellael @majstercapko @jankomotitinko @cokoladovyjoe dakujem...no poliat to koloidnym by asi teraz nebolo ok. Nezda sa mi ale, ze by bola rastlina nejak preliata, mozno vyssia vlhkost vzduchu ked susim pradlo doma teraz? neviem...ale je to take nepekne dost a bojim sa, aby to nepreslo na rastlinky
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi...veď skús tú škoricu :)...http://chillin.sk/2016/10/pridala-jednu-lyzicku-skorice-do-kvetinaca-genialny-efekt-sa-dostavil-uz-za-niekolko-dni/
Odpovedať
@jankomotitinko mam len skoricovy cukor 😄 musim kupit ;)
Odpovedať
@tabalugativi no moze to byt z tej vlhkosti vzduchu, ale rastlinam by to nemalo nejak uskodit
Odpovedať
netreba ich az tolko polievat, to je podla mna cele
Odpovedať
@tabalugativi no je to divne ze sa ti to urobilo tak nahle
Odpovedať
@tabalugativi myslela som ze ked to preschne, tak najblizsie poliat koloidnym, zabije to tie huby 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stellael aha, jasne to mozem..a kde to kupim? @kolesina citaj vyssie, nie su preliate, polievam stale rovnako a doteraz nebol problem 😕
Odpovedať
@tabalugativi v lekarni 😉
Odpovedať
@stellael  ďakujem, zbehnem tam pozrieť 🙂
Odpovedať
@tabalugativi za malo, je to drahsie, ale pomaha to aj doma pri chorobach, vsak si precitaj 😉
Odpovedať
@stellael no uz to mam, to je hotovy zazrak...uzivas aj nejak vnutorne alebo pouzivas na seba?
Odpovedať
@tabalugativi napisem ti spravu, nech to tu nerozoberame mimo temy ;)
Odpovedať
Ahoj tabalugativi, Pleseň na substráte v kvetináči neškodí rastlinám ani ľuďom, je to len čisto estetická záležitosť. Ak sa jej chceš zbaviť, tu posielam najlepší postup čo som našla: http://www.chovatelahospodar.sk/clano... Dúfam že pomôže a pleseň sa znova len tak neobjaví. Ahoj
Odpovedať
@ali85 ďakujem, to je dobrá správa, lebo sme alergici a bála som sa, aby sme z toho nejak viac neochoreli 😬🤔
Odpovedať
@stellael ďakujem ;)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?