Dracenky

19. júl 20186
avatar
Autor

registrovaný 6. 5. 2018

5 príspevkov

17. júl 2018

Ahojte ženy, možno aj muži :D

Doma pestujem, snažím sa o to teda. Pestujem dracenky, no urobil som dosť veľa chýb, pokiaľ som sa naučil čo to o nich a o ich starostlivosť. Veľa krát som mal v hline mušky napríklad a často sa mi stane, že sú tam zas a zas. Nepoučím sa stým zalievaním. Moja otázka na Vás ale znie, ako sa mám starať o listy? Vôbec sa mi nepáči, že mi ovysnú cez kvetináč smerom nadol. Keď človek kupuje mladú dracenku, tak listy idú smerom nahor, ako ježko. Po krátkom čase opadnú a nič sa stým nedá robiť. Pozeral som video, ževraj je to klimatickými podmienkami, ktoré máme v našom štáte, kedže pochádzaju z trópov. Máte nejaké typy, ako sa starať o tie listy, aby to vypadalo krajšie? Trebárs nejako podstrihnúť listy, aby neboli až po zem, pod okraj kvetináča !

Posielam fotky; najstaršia dracena, ktorú mám má už cez dva možno tri roky, ostrihal som ju kvôli konárikom,, aby sa mi zakošatila, o rok by to malo byť OK.
druhý obrázok, tá rozrastená dracena mi nerobí veľkú radosť, vypadá všeliak, len nie tak ako by som chcel => má malý kmeň, listy halabala. Nechcem ju ešte strihať, je mladá.

tretiu dracenu som si kúpil dnes, tá je tzv. dracena voňavá, sňou ešte nemám skúsenosti, no pozerajúc na jej listy očakávam príchod problémov práve snimi emoticon Ale inak z obchodu je momentálne krásna a idú jej ešte dve mládniky.

Ďakujem

 • avatar

  registrovaný 29. 6. 2017

  660 príspevkov

  17. júl 2018

  @tomasyno &nbspno ti poviem že ja som mala 3 draceny a každú som musela časom vyhodiť lebo vyzerala už hrozne :(

 • avatar
  Autor

  registrovaný 6. 5. 2018

  5 príspevkov

  17. júl 2018

  @cickamica &nbspmne sa mojim dracenkam práveže darí, akurát si neviem dať kozmetické rady stymi neposlušnými listami :) Chcem ale začať pestovať cykas, no je to dosť drahá rastlina a bojím sa, že by , mi zvädol, to by bola škoda. Ale palmové rastlinky sú krásne. 8-)

 • avatar

  registrovaný 28. 6. 2017

  502 príspevkov

  18. júl 2018

  @tomasyno &nbspja na nich nevidim ziadnu vadu sorry :D moje su rovnake :-D Na tej poslednej ti asi listy smerom dole nepojdu, to je predsa iny druh

 • Sponzor fóra
 • avatar

  registrovaný 29. 6. 2017

  660 príspevkov

  19. júl 2018

  @tomasyno &nbspno ja neviem, mne tie listy pripadaju normalne :) Resp take som mala aj ja

 • avatar

  registrovaný 19. 3. 2008

  2 príspevkov

  19. júl 2018

  mas ich pekne, je to krajsie, ked su take kosate :)
  zaujala ma prva foto, ja som jeden vyhon z troch odstrihla, ze skusim, ci nevyrasi ale nic :( ako ju prinutit aby vyrasila, mam dlhe tenke stonky a nevyzera to dobre :-(

 • avatar

  registrovaný 17. 9. 2013

  2359 príspevkov

  19. júl 2018

  @zuzuxx &nbspzakratiti vsetky, tych pankacov zvrchu strcit do vody a oni zakorenia, A potom menej polievat, nebude sa tak rychlo vyholovat od spodu

Pridaj tvoj príspevok

avatar
:);-):-(:|]-(8-):-S:-o;-(:-D:-p|-|:-N=-)8-(:-.:-xx-)

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém

Reklama