Listy na kvetnej stonke - orchidea

Ahojte, na kvetnej stonke hore mi zacali rast listy zrazu, co s tym? Nikdy sa mi to nestalo, vzdy to znovu zakvitlo a zrazu listy na dvoch stonkach...co sa deje? odstrihnut? zhovadila sa? ci?
Odpovedať
Nie je to nová mladá rastlina?
Odpovedať
@arachnofobicka  @veronero ma pravdu, moze tak vyrastat nova rastlinka, nemozes to odfotit?
Odpovedať
je to nova rastlina, keika. Ńechaj ju tak, ked bude mat aspon 5 korenov dlhych aspon 5 cm, tak ju opatrne odlupnes a vysadis. Budes mat novu rastlinu Ale materska rastlina sa neciti dobre. Tvorba keiky je taky "pokus o zachranu rodu", ked je materska rastlina v dobrej kondicii tak sa vyrobou deti nezaobera.  Treba skontrolovat ci nema odhnite korene, ak ano tak vsetko hnede a cierne poodstrihovat, zasypat korenovu sustavu mletou skoricou a nechat do druheho dna zaschnut. Potom vysadit do noveho substratu, ktory vecer pred vysadbou prelejes vriacou vodou, nechas stat, na druhy den ho ocedis a zasadis do neho orchidku, vsetky korene by mali byt pod substratom, Netreba polievat aspon 2 tyzdne. V tom preparenom substrate je dost vlahy aby neuschla ale hniloba nebude pokracovat
Odpovedať
Jeej, dakujem, tak to bude nova rastlinka 🙂  @zita19 ta materska rastlina vyzera byt cula, preto ma to prekvapilo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?