Pokrutene listy na citrone

Zobraz úvodný príspevok
Caute, v robote mame citronovnik...Nejak sa mu zacali krutit listy a tak divne schnu. Je po nom alebo to vieme este nejak ututlat? 😬
Odpovedať
1
2
@dominik321 skus si najst na nete nejaky navod na strihanie ovocnych stromov. +/- je princip rovnaky, vsak je to len prtaty ovocny strom. A ked nespravne ostrihas, tiez sa nic nestane, priroda si poradi. Casom sa naucis
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Zdravím 🙋‍♀️potrebujem urgentne pomoc, kúpila som si limetku bola krásna, mala kopec plodov, zalievala som ju podľa popisu na hnojive.Kupili sme org. Hlinu na citrusy presadili a začalo to. Odpadavali plody... Až kým nedopadol posledný. potom pokoj... Nič... A zrazu začali listy a..... Je holý vid foto. Pomooooc co s tým ako ho zachrániť? Ďakujem za každú správu.
Odpovedať
@slawka01 no, toto nevyzera dobre, su tie konariky este zive?
Odpovedať
@slawka01 daj jej pauzu od zalievky, daj ju na chladnejsie miesto. Ak jej neodisli korene z prilisnej zalievky, tak sa spamata, len ju nepolievaj, lebo teraz nema ziadnu spotrebu vody, tak zalievky bz ju dorazila A opadavanie plodov a listov moze byt zapricinene preliatim (tym najcastejsie), zmenou teploty, zmenou svetla. Citrusy potrebuju chladne zimovisko bez mrazu, az na par vynimiek zimovanie pri beznych izbovych teplotach im dobre nerobi. No a chybu ste spravili aj s presadzanim. Rastliny s plodmi sa nepresadzaju. Potom sa zacnu "zaoberat" zakorenovanim a plody su pre nich nadbytocne, tak ich zhodia
Odpovedať
@zaciatocnicka áno ešte su👌
Odpovedať
@zita19 ďakujem za rady skúsim a vydrží v byte cez zimu keď vravíte ze potrebujú chladné zimovisko? A presadili sme ho s5 v com sme ho kúpili. Kedy ho mame predasadzat vlastne sk prežije samozrejme. Ďakujem krásne aj za tieto rady 🙂
Odpovedať
@slawka01 no neviem ci vydrzi, v kazdom pripade ho treba dat na najchlednejsie a najsvetlejsie miesto ake mu viete poskytnut. Vo vseobecnosti sa izbove kvety presadzaju skoro na jar, aby mali dost cerstveho substratu na dalsiu sezonu. Po presadeni netreba aspon mesiac hnojit
Odpovedať
@zita19 ach vôbec mi táto starosť nechýbala. 😂🤦‍♀️Škoda budem veriť ze prežije.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?