Rozmnožovanie juky

Ahojte, Od známej som dostal vrcholec rastliny juka, s inštrukciami, že ho mám mesiac až dva nechať vo vode, kým pustí korene, a následne premiestniť do kvetináča. Lenže rastlina ani po dvoch týždňoch žiadne korene nevypustila, a navyše začína žltnúť. Nejaké rady ako ju zachrániť? Ďakujem
Odpovedať
Ten kmen ti odhniva. Odrezavat zo spodu salamovou metodou az kym nedojdes na zdrave zelene pletivo. Osklabat nad rezom listy asi tak na 10 cm. Podla toho co vidim, tak kmen je zivy aj pod zltymi listami, tie vsetky otrhaj. Trhat treba tahanim za list smerom dole, nie odrezavat alebo strihat. Potom ju treba nechat zo dva dni na vzduchu aby sa zasusili rany. Zasuseniu mozes pomoct poprasenim mletou skoricou alebo praskom z derveneho uhlia (mozes aj obidvoje zmiesat). Az ked budu rany dokladne vysusene este poodstranovat vsetky volne zvysky listov a tak namocit do vody a nechat zakoreniet. Kym pusti korene treba ju dat na svetle miesto bez priameho slnecneho upalu. Ak by si zohnal, tak mozes po tyzdni premiestnit do zivneho roztoku pre hydroponiu, zriedeneho na polovicnu koncentraciu a v nom pestovat az kym sa navytvoria silne korene
Odpovedať
Super dakujem, odrezal som z kmena asi 15 cm, poobtrhal vsetky zlte listy, posypal skoricou a momentalne sa susi. Avsak nemozem ju nechat susit tak dlho, lebo vecer odchadzam na par dni, cize jej bude musiet stacit 24 hod. Vecer ju budem musiet znova namocit. Neskor budem informovat o vysledku.
Odpovedať
@reppo v týchto horucavach bude stacit aj ten jeden den
Odpovedať
@reppo tak urob ako zita povedala a zachranis ju ;)
Odpovedať
Po akom case by mala rastlina vypustit korene? Lebo zatial to vyzera po starom, ziadne korene a dalsie zvadnute listy.
Odpovedať
@reppo zhruba po dvoch tyzdnoch. Kontroluj spodok, ci je tvrdy a zas nezahniva. Ak ano skus este raz odrezat
Odpovedať
Tak rastlina konecne pustila korene, takmer presne po dvoch tyzdnoch :). Kedy ju presunut do zeme?
Odpovedať
@reppo ked ich bude mat aspon 5 cm dlhe, cim dlhsie tym lepsie. A som rada, ze sa podarilo zachranit :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?