Brečtan ako zeleň okolo pergoly

Ahojte, aky mate nazor na brectan posadeny pri drevenej konstrukcii? Okolie ma odradza, ze to velmi nici drevo, no mne sa velmi paci takato prirodna zastena a vyplnenie hluchych miest
Odpovedať
No sused ma tym obrastenu chatu a teda sa to celkom vrastlo do toho dreva 😬
Odpovedať
Brectan ma korienky, ktore casom prerastaju do podkladu. Skus najst nieci co ma ovijave uponky ako lomicera (je vzdyzelena) alebo clematis, popinave ruze (tie treba obcas prepletat aby sa udrzali) a aj take kiwi vyzera paradne, len su opadave
Odpovedať
@zita19 clematis nevymrzne?
Odpovedať
@littlepony no presne toho sa obavam
Odpovedať
@spuchlina nemalby vymrznut, len ich je viac druhov, a podla toho ake su sa aj zrezavaju, skus pogooglit, urcite niekde najdes komplet info o plamienkoch
Odpovedať
@cina1 dakujem, ked bude cas pogooglim
Odpovedať
@spuchlina tak vyber nieco ine
Odpovedať
@littlepony no vsak o to sa tu aj snazim :-p :-D
Odpovedať
ak aj clematis omrzne, tak nevymrzne aj v korenoch, takze toto by malo byt v pohode. Ked chces bujnejsi rast, tak sa sustred na skor "divoke" odrody ako preslachtene A my mame na pergole hrozno. Aj tieni aj sa na jesen vypasieme
Odpovedať
@zita19 to je nejaka stolova odroda hrozna? Nelietaju vam tam potom vo velkom osy?
Odpovedať
@spuchlina nie, toto je mustove, takajska lipovina a muskat, ale my ho vsetko odhodlane a statocne zozereme, kto by sa s vinom obsieral... Inac netreba ho striekat, strihame ako vieme a vidis aka uroda. Osy nelietaju, skor sa dostavia ked vyberime maso na opekanie, ale za hroznom som si fakt nevsimla. A toto ani vtaky neozobu, lebo nemaju kde pristat, to co je na drôtoch natahane, to najdu skor
Odpovedať
@zita19 tak to je krása to hrozno :heart_eyes:
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Neodporúčam brečtan, my sme sa rozhodli ho zasadiť pri garáži, po rokoch nám zničil fasádu, až nám zatekalo a nemohli sme sa ho zbaviť (nakoniec nám pomohol až Roundup, so zľavou https://www.kodino.com/sk/ ) Dnes tam máme popinavý vinič. 🙂
Odpovedať
@jolinka55 a uz zas skryta reklama...
Odpovedať
Profilova fotka
Toto by som ja mať teda nemohla. Ako nie že by to nebolo pekné, no u nás by to decká poobrtŕhavali a keď sa nad tým tak zamyslím, ani nechcem vedieť, koľko hávede sa môže vo vnútri ukrývať
Odpovedať
@tamkake15 a haved v trave ti nevadi? A v kvetoch, zelenine, krikoch... Ci mas vsetko vybetonovane? V brectane nie je o nic viac hmyzu ako kdekolvek inde.
Odpovedať
Osobne by som skor volal mozno vinic ako brectan aj ked je to s nim teda omnoho narocnejsie
Odpovedať
a čo wisteria? Nie je z nej moc bordelu?
Odpovedať
Brečtan je invazívna rastlina, keď si to tam dáš, už sa toho nezbavíš. Polezie to po stromoch, po zemi... Stromy to zlikviduje. Rozhodne to tam nedávaj.
Odpovedať
@kajo873 na visteriu potrebujes magasilnu konstrukciu, je to dabel ktory sa tazko kroti
Odpovedať
No wisteria velmi nie, je to divoch, to som si uz overila v inych zahradkach. A hlavne je pekna chvilku, potom nezaujimava...mozno ten vinic..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?