Co je mojim hortenziam?

mam zasadene 4 Annabelle hortenzie cca 2 mesiace. boli malicke, tak do 15cm. pekne rastu vsetky styri, no niektore listy na nich sa mi nepacia. maju skvrny, su derave. stavi, ze ich chytim do prstov a uz sa same akoby oddeluju od stonky. ide skor o listy v spodnej polovici, tie novsie su zatial pekne. stale nahadzuju nove listy, takze rast rastu, len neviem, preco su niektore take skarede. moze to byt tym, ze som ich zacala hnojit len asi pred 2 tyzdnami a nieco im chybalo dovtedy? nieco som si googlila o roztococh atd, ale zospodu listov som nenasla ziadne skodce. neviem, ci mam preventivne postriekat Cyperom... mali ste nieco podobne na vasich hortenziach?
Odpovedať
@darla hm nemoze to byt plesen po dazdoch? ale mas tam aj take vypapane diery...ja by som tie poskodene listy asi odstranila
Odpovedať
Ziadnu chrobac si na listoch alebo stonkach nenasla? Vyzera to tak, ze ti ju nieco poziera
Odpovedať
@tabalugativi @veroniqua112 ved prave ze som otocila kazdy jeden list a nic... ani chrobacik. ak by to bola plesen, co sa s tym da robit?
Odpovedať
@darla a su zasadene v specialnom substrate? Roztoce inak tazko uvidis volnym okom, prezradia ich skor take jemne pavucinky
Odpovedať
@darla no sa mi zda ta zem divna, je to kysla poda pre hortenzie?
Odpovedať
@zahradkarvlado davala som zahradny substrat zmiesany s raselinou a trochou perlitu. ale Annabelle nepotrebuju vyslovene kyslu podu, ako som citala.
Odpovedať
@tabalugativi ani pavucinky neboli, uplne ciste listy - teda tie casti, co z nich ostali :relieved: a ak by to boli roztoce, tak jedine chemia pomoze predpokladam
Odpovedať
@darla hortenzia celkovo potrebuje kyslu podu, neviem ci sa ten substrat im bude pacit
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?