Motyli strom - budleja

priatelia, mate niekto zasadenu Budleju - motyli strom? Ak ano, ako sa o nu starate? odkvitnute kvety nechavate na kriku? lebo su take zoschnuteeee ... neviem, ci ich mam odstrihavat alebo nechat tak ... ak niekto poradi, vopred dakujem 🙂
Odpovedať
@lubiqe pokial viem sa striha vzdy na jar a na vysku cca 30cm , cize sa robi dost radikalny rez, ale inak by prerastla cez hlavu doslova. Kvitne na jednorocnom dreve takze sa neboj toho rezu. Spravit ho treba ale tak zaciatkom marca, doslova na skoru jar 😉 A rez znasa velmi dobre. Samotne odkvitnute kvety teraz mozes odstrihnut.
Odpovedať
ano stiha sa v predjari, kludne aj menej ako 30cm, ona obrasi novymi vyhonkami, netreba sa bat ;)
Odpovedať
ano uschnute kvety mozu ist dole a na jar radikalny rez 😉
Odpovedať
dakujem velmi pekne, bola som tyzden prec, tak citam vase rady az teraz ... pekny den vam prajem 🙂
Odpovedať
@lubiqe vitaj, tak si oddýchnutá .) Mňa to ešte len čaká 😉 Prajem pekný deň!
Odpovedať
@cickamica prajem ti, aby si sa mala tak dobre ako ja 🙂 lebo som prezila fakt krasny tyzden ...
Odpovedať
@lubiqe Ďakujem, to je milé 🙂🙂🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Budleha dawidova je sice fajn, ale ked je vonku mraz viac ako -20, tak nevydrzi a vymrzne. mne sa prebrala po - 30 jednu sezonu, z korena isli vyhonky a vyrastla. ale potom po roku boli zase -30 a vyhynula komplet. takze ju uz nesadim. pritahuje babočkovite, to ano, ale nepovazujem ju az za tak atraktivnu, kedze po odkvitnuti vyzaduje radikalny rez + tieto citlivosti
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Da sa budleja aj presadit? Lebo mam znamu, ktorej sa zunovala a chcela by ju dat von...Mohla by som si ju zasadit ja?
Odpovedať
@lubiqe Ja mam budleju Pink Deligt a je nadherna.Na jar ju zrezem nakratko a pekne obrasi, ma krasny tvar.Odkvitnute kvety vzdy ostrihnem nakolko potom zakvitne zas, ked sa neostrihaju nezakvitne..mne mi kvitla do konca oktobra cela obsypana kvetmi.Min.rok sme mali -25 asi 3tyzdne v kuse a nevimrzla,a to som ju sadila na jar,cize mala pol roka od vysadenia..Na obrazku ma 1,5r.a ked som ju kupila mala 3 kratke pahyle bez listov:)
Odpovedať
@slimejsa Myslim ze ano,no len na jar po zrezani..Inak da sa krasne namnozit odrezkami.Staci v maji pozapichovat odrezky do crepnika,prezimovat v pivnici a na jar mozete vysadzat :)
Odpovedať
@karfunka krasnu ju mas, taku som ani nevidela este. Fakt sa to takto lahko rozmnozuje? Tak sa s tym nebudem ondit, urvem jej len z konarika :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?