Muškát

Dobry den, prosím o radu. Mám stojatý muškát, ktorý som len tak bezhlavo zasadila do veľkého kvetináča. Muskat rastie do výšky, teraz po zime je takýto biedny. Prosím ako sa o neho starať, je už veľmi vysoký, divoký, nepáči sa mi to tak, stonky sú už príliš hrubé a zdá sa, ze ak ho takto nechám rast este do výšky, po vlastnou váhou sa zlomí. Čo s ním môžem urobiť? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
A keby ho pozastrihavas z vrchu aby isiel skor teda do sirky ? Ale tie stonky su uz riadne hrube, no nemyslim si ze by sa zlomil.
Odpovedať
Olam ho na 1/3 dlzky vyhonov, on to cez leto dozenie, zhustne a aj kvitnut bude. Mozno by nezaskodilo vymenit substrat, ten je po roku uz vyjedeny
Odpovedať
presne aj mna napadlo vymena substratu, no rok je dlha doba, ale byt tebou nebal by som sa toho ho pozastrihovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

Olam ho na 1/3 dlzky vyhonov, on to cez leto doze…
@zita19 dakujem pekne za radu. Substrát určite vymením, to bez debaty :-). Skúsim olámať tie výhonky, len už aj ten "základ" je poriadne vysoký :-(
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaskura:

A keby ho pozastrihavas z vrchu aby isiel skor te…
@jaskura no neviem... raz som jeden tak zvrchu zastrihla a začal mi aj zvrchu schnúť až vyschol úplne..:-(
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?