Odrezky-ako prezimovat

Profilova fotka
Dobrý deň V letných mesiacoch som si namnozila viaceré druhy okrasných drevín cez odrezky. Pekne sa ujali, mám ich v prenosnych pareniskach. Na zimu sa chystám ich dať do vnútra chladná miestnosť asi 10stupnov. Je tam okno, ale na sever orientované, je síce svetlo ale žiadne priame slniečko si odrezky neuziju. Myslíte si, že sú tieto podmienky ok, prežijú to rastlinky?. Ako často ich mám polievať? Ako sa o nej v zime starat?. Mám ich ešte presadiť pred zimou, aby mali viac miesta, asi sú nahusto(viď foto) alebo im to staci? Plus jednu rastlinku mám a neviem ako sa volá, je na poslednej fotke, tuším kvitne tak na bordovo, taký kroviteho vzrastu, neviete poradiť čo je to za druh? Ďakujem za rady a skúsenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
Ten posledný kvet by mohol byť zemolez ružový voňavý (Lonicera periclymenum 'Fragrant Cloud') čo poviete?
Odpovedať
Kym tam nemas nic vyslovene haklive na najmensi mraz nechaj ich v pareniskach normalne vonku, na chranenom svetlom mieste. Lepsie sa prezimuju takto (pri velkych mrazoch na par dni a noci prihodis nejakou prikryvkou aby nepremrzli) ako by mali byt celu zimu v miestnosti s minimom svetla.
Odpovedať
Profilova fotka
a do garaze by ist napriklad nemohli?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?