Prezimovanie vresov

Ako prezimuju vase vresy? Mne kazdorocne vydochnu. Nie je to sice velka investicia, ale ajtak. Da sa nejak prezimovat? Dik
Odpovedať
@stellael ono to moze prezimovat? 😬 Ja kazdy rok kupujem nove na balkon 😄
Odpovedať
@stellael v nadobach ci vo volnej pode?  Vo volnej pode ak mali dostatocny cas na zakorenenie, kysly substrat a aj pocas zimy sa im ujde troska vlahy tak by mali prezimovat bez problemov. V nadobach na mraze moc sanci nemaju lebo im premrznu korene. Skor prezimuju ked su zazimovane v chladnej a svetlej miestnosti,  Dalsia moznost je ich nechat zimovat vonku, zakopane aj s kvetinacom v zemi, ale tam tiez treba zabezpecit aby nevyschli.
Odpovedať
@cokoladovyjoe no vidis to, vraj moze 😉 @zita19 vo volnej pode...ako mam aj na terase ale to viem ze neprezije 😒 mozno skusim ako pises zakopat s kvetinacom 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@stellael pokiaľ máš vresy v zemi, tak podľa mňa stačí ak ich pre istotu niečím zakryješ - my takto zakrývame odkvitnutými kvetmi, alebo možno senom, vetvičkami...alebo sú na to dnes aj rôzne textílie 🙂  ale susedka v našej bytovke mala jednu zimu, ktorá nebola práve najchladnejšia, dokonca svoje vresy vonku v črepníku na okne a prežili jej až do jari. navyše ešte aj celý čas pekne kvitli 🙂
Odpovedať
Tak ja ich asi neprezimujem ked mam balkon..ci myslite ze mozu byt dnu pri izbovej teplote?
Odpovedať
@cokoladovyjoe hmm ja by som ich radsej nechala vonku a obcas poliala..nemas zaskleny balkon?
Odpovedať
@petradum dakujem... 🙂
Odpovedať
@stellael nemam 😒 teda mam, ale je to take to zasklenie z doby pred kristom, takze to nijak neizoluje
Odpovedať
ja mam tiez vresy v crepniku, zasadila som ich pred dvoma tyzdnami. Chcela by som ich nechat na krytej terase, mozno ich do niecoho zabalim a dufam, ze mi preziju. Otazka je, ze kedy ich schovat? 😐 pri prvych mrazoch????
Odpovedať
@layla podla mna prvy mraz nevadi, oni su odolne...pruser su tie holomrazy a taka ta typicka zima 😉
Odpovedať
@cokoladovyjoe tak ich daj na nejake medziposchodie
Odpovedať
@stellael dakujem 🙂 a este mam taku rastlinku (kvetinku) Hebe, s nou ako cez zimu????
Odpovedať
Článok sa načítava...
@layla noo zalezi od toho, ktory druh toho hebe mas..niektore sa len prikryvaju a ostavaju vonku, ine sa prezimuju vnutri 🤔
Odpovedať
@layla ktory druh hebe mas?
Odpovedať
@stellael tak to aj spravim
Odpovedať
@cokoladovyjoe Green globe 🙂
Odpovedať
Ja ich kupujem kazdy rok nove, kedze mi stale nejakym zahadnym sposobom pokapu 😛
Odpovedať
@layla no to je tusim nejaky novozelandsky druh, moze byt rozmaznany. Ja by som ho pozakryval na zimu urcite
Odpovedať
@venita nie si jedina 😄😉 este ze su take lacne 😛
Odpovedať
Potesili ste ma ze nie som jedine vresonemehlo 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?