Zltnuce listky levandule

Dobry den, pred mesiacom som presadil kupenu levandulu do vacsieho crepniku, do ktoreho som na spodok nasypal vrstvu keramzitu a dosypal hlinou urcenou pre byliny. Levandula je na parapete v interieri, kde ma neustaly prisun svetla a zalievam ju raz do tyzdna. Momentalne som si vsimol, ze mi postupne z dola zltnu listky. Viete mi poradit v com by mohol byt problem? Viem, ze nie je uplne standartne pestovat levandulu v interieri, ale viacerym sa to v pohode dari. Napadlo mi, ci nemoze byt problem v tej hline urcenej pre byliny, nakolko vzdy ked levandulu polejem, tak voda tazko presakuje cez hlinu. Za akukolvek radu vopred dakujem.
Odpovedať
Levandula je vonkajsia rastlina, pestovanie v interieri jej nerobi dobre. Bude mat problem v zime, ked bude teplo a nebude mat dost svetla. V zime treba levandulu pestovat ako oleander, teda svetla miestnost s nizkou teplotou, inac sa zbytocne vysili. Bude zast, ale bude sa vytahovat za svetlom a vyhony budu slabe, s velkou pravdepodobnostou poto nebude ani kvitnut. To, ze jej zltnu listy moze byt z preliatia, potrebuje medzi zalievkami preschnut, ale moze to byt aj sok z presadenia,. Substrat pre bylimky by nemal byt problem, je to lahky vysychavy substrat s minimom zivin.
Odpovedať
Dakujem, za vasu radu. Viem, ze interier nie je prilis idealne miesto avsak momentalne vonku byt nemoze. Skusim teda pockat, ci to je iba reakcia na tu presadbu a taktiez jej skuim dat menej vody.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?