Granatove jablko

Ma niekto skusenosti s pestovanim granatoveho jablcka?Dostala som od mamky taky maly stromcek v kvetinaci.Musi to ist do volnej pody alebo bude rast aj v nadobe?
Odpovedať
@winnenden da sa pestovat aj vonku, idealne niekde na juhu: https://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/z...
Odpovedať
Ja by som sa bal davat ho von, najma ak je mlady, podla mna by ho z tych mrazov vystrelo. Radsej zimovat niekde pri teplote okolo 10 stupnov 😉
Odpovedať
@winnenden granatove jablko ti podla mna vonku vymrzne. Nechal by som ho podrast a ak by bolo uz take vacsie, mozno by som to vyskusal, ale na zimu poriadne zahadzal mulcom 😐
Odpovedať
Vonku vymrzne 😉
Odpovedať
Zatial ho mam na balkone,ale skor na vychodnej strane,na juhozapadnej mi prazi velmi slnko a bojim sa aby ho nespalilo,uz vela kvetov mi tak spalilo.
Odpovedať
😬
Odpovedať
Takto to neako vyzera na balkonoch
Odpovedať
@winnenden krasne balkony. No ja neviem, v Grecku rastu na tom najsilnejsom slnku a nejak im to nevadi. Ale je pravda ze su to uz stromy, nie take crepnikove stromceky.
Odpovedať
ja mam vonku uz par rokov. Ked omrzne, tek len tie tenulinke vetvicky, ale spolahlivo vyrasi kazdu jar. Teraz je z neho sice krickova forma, lebo ked sa v zime orezavali stromy tak sa nestastne zlomilo a aby to nebolo take jednoduche, aj to co z korenov vyrasilo uz bolo 2x skosene😞 Na jesen sa ho chastam presadit na bezpecne miesto
Odpovedať
No uvidim,mama mi vravela ,ze na zimu mam ho zobrat dnu.Ona ho tiez mala tak v polotieni,tak som nechcela ani ja davat na priame slnko.
Odpovedať
Mal by sa na zimu schovavat ako oleandre. Vraj kvitne 200 dni v roku, je to pravda?
Odpovedať
Neviem kolko dni v roku kvitne,mam ho prvy krat ,dostala som ho pred mesiacom,ale kvitol
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Prosim vas, je este mozne zachranit vyschnuty granatovnik?
Odpovedať
@miiriiam vyschnuty nie, len ked je aspon ako tak zivy a zhodil listy z akehokolvek dovodu. Najskor to bude preliatie, tak po ostrihani a suchej diete sa spamata. Ak zhodil listy, lebo nebol dlho polievany, tak staci zaliat a cakat.
Odpovedať
@zita19 Boli sme tyzden na dovolenke a otec mi ho zabudol polievat 😐 Mal krasne zelene listy a vela kvietkov a teraz je ako susena majoranka 😥
Odpovedať
@miiriiam tak ho staci len namocit do vedra s vodou a nech si cucne kolko potrebuje, Za tyzden nemohol vyschnut tak, ze to nerozchodi
Odpovedať
@zita19 Dakujem za poradenie. Ja naozaj neviem co sa mu za tyzden stalo, ale verim, ze buduci rok sa snad preberie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?