Solárne osvetlenie v záhrade

Pls poradite nejake dobre solarne lampy ktore by mohli lemovat chodnik v zahrade atd? nechcem ziadne farebne hrozy, zaujima ma svietivost a vydrz atd...ked mame letne zahradne party rad by som sa vyhol nejakym padom a zakopnutiam atd ale nechcem to riesit tahanim elektriny
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko ...to bude na to asi slabé....nespolahlivé :) ...neviem....ja mám na 14V cez celú záhradu....rýlom som urobil čiarku do trávnika a položil káblik...nič zložité to nebolo a svetlo je dostačujúce presne na to o čom píšeš :) ....keď susedia z párty alebo kartovej sešn po tme odchádzajú kostrbatým krokom :)
Odpovedať
my sme kupili asi predvlani, ale o nicom su tie solarne zalezitosti..to len tak sliepňa
Odpovedať
@tabalugativi hm...všímam si, že ked u nás v dedine večer zatvoria hornú ako aj dolnú krčmu , tak chlapi bez problémov trafia domov aj po tme....niektorí síce prídu obklukou domov až ránooo....ked už u nás kohút kikiríka....
Odpovedať
@jankomotitinko to mas len tak kabel v zemi? V nakej trubke ci na hulvata len tak?
Odpovedať
@bohuzial :-D :-D :-D tak my do karcmy nechodime...doma posedime radi ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko ...len tak v zemi :) ...to je tenký káblik popri chodníku....cez trafo na 14 V lampy.
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko ...iba kúsok ide cez hadicu.
Odpovedať
@jankomotitinko fiha, to by som si asi netrufol
Odpovedať
@majstercapko @jankomotitinko sa rad asi potrasie :D
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi ...nie nie :) ...to nehrozí...14V to môže jedine tak jemne pošimrat :) ....mám to tam už pár rokov...pohoda :)
Odpovedať
@jankomotitinko tak simranie mas rad no ;) ale pekne...sa mi paci ten travnik, rovnaky ako moj
Odpovedať
@tabalugativi @tabalugativi no,aj ja mám rád šimranie...na chrbátiku aj inde...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jankomotitinko kde si ich kúpil? Tie lampy. Že toľko drzia
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko ...noo to dotrepala svokra ešte dávnejšie spoza veľkej mláky...ja som ich potom po rokoch našiel v starom kufri v pivnici....ale tak snáď niečo podobné na nete nájdeš :)
Odpovedať
@bohuzial simranie elektrinou? Zaujímavé hobby ;)
Odpovedať
@majstercapko tu tazko radit, lebo fakt dobre a dlho svietiva lampa nestoji 5€. Treba vyberat take co maju dost velky solarny panel a dobru baterku. To si hned na 40 a viac europenazi za kus. Urcite netreba kupovat svatielka pre svatojanske musky z hobby marketov https://www.ecoprodukt.sk/solarne.osv...
Odpovedať
@tabalugativi šimranie elektrikou nie...to nemám rád....šimranie od paničky...prepeličky...
Odpovedať
@zita19 Na Jána mi v záhrade posvietia svätojánske mušky....v čase pred splnom,počas splnu mi mesiačik svieti do záhrady....a na to, aby som mal v záhrade elektrické lampy si nepotrpím...však v noci obyčajne idem spať...a kôli 3 dňom v roku ,ked som dlhšie pri ohništi, saneoplatí kupovať tie cárachy z obchodov...čo vydržia mesiac alebo možno viac dní...a potom tomámvyhodiť do smetí....to si radšej potiahnem kábel predlžovací a zapojím poriadne svetlo....dá sa po zemi viesť kábel, dá sa vzduchom viesť kábek ako aj zemou....do chráničky...
Odpovedať
@zita19 no veď tak som to myslel. Že niečo kvalitnejšie, vyhodím aj viac peňazí ak bude treba pre to. Ďakujem @jankomotitinko joj tak kvalita americká...hm 🤔 @bohuzial tak ja si potrpím, u nás to nie je 3x do roka, ale celú neskorú jar, leto, jeseň...kopec detí sa zabáva aj po tme na záhrade, nechceme aby niekto prišiel k úrazu
Odpovedať
@bohuzial ejha, tu je niekto fajnsmeker ;)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?