Figovníkové listy a kompost

Ahojte, viem ze figovnik vypusta nieco nedobre ked sa odreze z neho, take mlieko. Mozem teda jeho listy dat do kompostu ci radsej nie? Tiez som citala, ze cast orechoveho listia moze ist do kompostu. Davate niekto?
Odpovedať
Kludne kompostuj vsetko, co nie je napadnute chorobami. Orechove listie mozes vsetko, len ho treba pozbierat kosackou aby bolo pomlete a rychlejsie sa rozkladalo. Ked mozes orechove prekladaj inym materialom ale kludne ho mozes nechat aj v celkom vysokej vrstve v komposte. A pomlete mozes pouzit ako mulc pod kriky, alebo rozsypat po prerylovanych hriadkach.
Odpovedať
@zita19 neskodi zelenine na hriadkach? lebo vsak ani pod orechom nic nerastie, ci to nebude na hriadkach vadit
Odpovedať
@zaciatocnicka pod orechom nic nerastie lebo je tam suchy tien, pre maloktoru rastlinu vhodne prostredie. Orechove liestie je humus ako kazdy iny, len sa pomaly rozkladaju, preto ich treba kompostovat podrvene
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna sa zkompostovat moze vsetko okrem citrusov, exotiky achorych casti rastlin, ci sa mylim
Odpovedať
@zita19 hm, mne sa zda ze som citala ze orechove listie zabranuje rastu inych rastlin, lebo ma nejake take ucinky...ale nepamatam si to uz presne
Odpovedať
@zaciatocnicka robili sa na tu temu vyskumy, inhibitory klicenia maju len zelene listy a listy tesne po odpadnuti, pri biologickom rozklade, to je aj kompostovanie sa aj inhibitory rozlozia.
Odpovedať
@zita19 super, dakujem za vysvetlenie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?