Rez figovnika

Dobrý deň. Prosím môžete mi poradiť ako urobiť jarný rez figovnika? Hlavne ako docieliť, aby mal krásnu korunu? Totiž rozrastá nám všade a je "neprehľadná ". Plodí bohato, ale je to ako "džungľa ". Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
@hnikol700 figovnik je burina, znesie akykolvek rez aj neodborny. Dodrz zasadu, ze vystrihat vsetko co smeruje do koruny, vsetko co rastie do neprimeranej vysky nad ockom co smeruje von a z vonkajsej strany strihat nad ockom, ktore smeruje von z koruny.
Odpovedať
@hnikol700 ahoj, toto som nasla: Po reze sa figovník viac rozkonáruje, tvorí viac prírastkov i úroda je väčšia. Nerezané rastliny majú dlhé a riedke prírastky. Mladej rastline v prvom roku po rozmnožení skrátime hlavný výhonok na 5 až 6 púčikov. Z nich vyženie bočné výhonky, ktoré v ďalšom roku skrátime na 3 až 5 púčikov. Konkurenčné výhonky rastúce kolmo a krížom do vnútra koruny odstránime. Udržiavací rez starších krov robíme na jar, pri intenzívnom raste aj v lete. Vtedy skracujeme výhonky na 3 až 5 listov. Vhodnejšie a jednoduchšie je pestovať ker ako kmienok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?