Hnojit cucoriedky po prvom roku?

Zdravim pred rokom som zasadi male cucoriedky pekne vyrastli az na jednu zo siestich ale rodili vsetky. Daval som substrat ktory obsahoval hnojivo a potom som dodatocne este daval aj hnojivo na cucoriedky. Chcem sa spytat ci este treba hnojit alebo nechat tak ked pekne rodia a maju silny ker? Pripadne prihnojit len tej ktorej sa nechce rast? Chcel by som ich mat co najviac bio 🙂 Este sa chcem dodatocne spytat ci mam hnojit ribezle a maliny co som dnes zasadil. Ovocne stromky co som zasadil som pohnojil NPK hnojivom a rozmyslam ci nedat par granul aj ribezlam a malinam. Dakujem za rady
Odpovedať
Hnojivo v substrate vystaci v najlepsom pripade na dve tri mesiace. Hnojit treba kazdy rok, pretoze substrat sa vycerpava, najlepsie pomalyrozpustnym hnojivom, davkovanie a frekvencia hnojenia je napisane na krabici Maliny treba hnojit hnojivom s nizkym obsahom vapna, pretoze tie maju rady mierne kyslu reakciu pody. Ribezliam to je jedno. Odporucam kupit hnojivo na jahody a drobne ovocie s pridavkom mikroprvkov a pohnojit nim. NPK je sice fajn, ale neobsahuje ziadne mikroprvky a pri nespravnom davkovani sa rastlinami nespotrebovany dusik zbytocne splavuje do spodnych vod. Preto su lepsie organicke alebo aspon organo-mineralne hnojiva
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?