Lepidlo na ovocné stromy-dlhodobo

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s dlhodobým používaním lepidla proti škodcom priamo na kôru stromov niekoľko rokov po sebe? Či to nezniči kôru pod lepidlom. Počul som názor že kôra pod lepidlom nemôže dýchať a strom postupne odumrie.
Odpovedať
@bungydom27 Ja osobne používam lepidlo proti hmyzu ktoré aplikujem priamo na kmeň už niekoľko rokov (cca 4 roky) zatiaľ som nepostrehol žeby to niečomu škodilo... Lepidlo nanášam každý rok do inej výšky kmeňa.
Odpovedať
Tiež som kupoval rôzne lepidlá ale natieral som aj 4 x do roka ..ideálne je na niečo nenasiakave možno obaliť nan kusku steparskou páskou a tak ..alebo teda priamo na kmen
Odpovedať
Tiež som za tú štepársku pásku ako podklad, aby sa to nenatieralo priamo na kmeň.Z vlastnej skúsenosti - pred pár rokmi som natieral priamo na kmeň lepidlo na čerešňu.Neviem či jej to uškodilo, ale dodnes je na tom mieste zhrubnutá popraskaná kôra.Inak ak nemáte doma veľa stromčekov, pomáha aj zamazať kmeň školskou kriedou po celom obvode-na mravce to účinkuje,nevýhoda je , že to treba častejšie obnovovať.Dá sa aj v podrvenej kriede obaliť mierne vlhký hrubší špagát, a tým potom previazať kmeň po obvode.A na lepiace pásy sa pochytá aj veľa neškodného a aj užitočného hmyzu.
Odpovedať
@duarde ale ceresna prezila,ci?
Odpovedať
@bungydom27 To áno, ale aj tak by som použil niečo pod lepidlo.Nič nie je na 100%.
Odpovedať
Pouzivam lepidlo, ale tiez mam pocit, ze budem menit vysku nateru, alebo najdem iny sposob ochrany. Kora je na tom mieste akoby permanentne vlhka, co jej asi nerobi dobre. Lepidlo pouzivam druhy rok.
Odpovedať
ja som skusila lepidlo na mysi, niekto odporucal. A uz nikdy viac, na strome to nechalo nepeknu smuhu tmavu a tam zacala kora neskor praskat a nevyzera vobec zdravo
Odpovedať
Profilova fotka
@zaciatocnicka človek sa učí na vlastných chybách. Asi je fakt lepšie lepidlo nanášať na niečo, ako napríklad na tú pásku, ktorá tu bola spomenutá. Tak je kôra aspoň trochu v ochrane.
Odpovedať
Profilova fotka
a musia sa tie stromy natierat? je to pre mne prospesne?
Odpovedať
Žiadna chémia nie je prospešná, a lepidlo je chémia.Ja som to použil raz, a nepáčilo sa mi to, ostali znaky na kôre.Ono je to hlavne kôli mravcom aby neroznášali vošky, a pokiaľ nemáš veľa stromov dá sa proti voškám bojovať mechanicky odstraňovaním napadnutých listov, alebo si vyhľadať na nete nejaký recept na eko-postrek.Ja používam výluh zo žihľavy, a to aj preventívne.Prípadne sa dá skúsiť aj školská krieda.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?