Najchutnejsie stolove hrozno

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, mate tip na vyborne stolove hrozno? Tak sem s nim:) chcem doplnit par kusov vinica do zahrady, mame uz Panonia Kincse a Kismis Moldavskij. Najlepsie malosemenne alebo bezsemenne odrody. Cital som ze Atos je chutovo vysoko ceneni (aj ked neviem kde ho zohnam) ale chcel by som minimalne este jednu odrodu... ak mate tip na nejake degustacie tak aj tie pomozu. Dakujem!!!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stanislav8508:

@kajo873 závisí od regiónu, i skóre môžu byť v ni…
@stanislav8508 Ďakujem vám za typ. Ja som okolie Hlohovca, cca 145mnm, juho východný svah, kedysi dávno tu ľudia pestovali vinič.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@stanislav8508 Ďakujem vám za typ. Ja som okolie …
@kajo873 ja som mal starého otca známeho vinára z Čepena, dnes je to Sereď, jeho mama pochádzala z Vinohradov nad Váhom, už len to vraví za všetko, takže Hlohocko-Sereďska oblasť je stará známa vinohradnícka oblasť. Ja sa snažím svoje vinohradnícke gény preniesť pod Tatry do oblasti Slovenského raja, zatiaľ úspešne. U vás rastie úspešne všetko. U viniča hlavne v posledných rokoch bez postreku proti mučnatke, peronospore a. i. niet úrody. Kde sú časy, keď dedko vinič po striekal 2 krát do roka modrou skalicou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stanislav8508:

@kajo873 ja som mal starého otca známeho vinára z…
@stanislav8508 Možno sa zdá že u nás rastie všetko. Neskoré jarné mrazy nám tu ničia všetku úrodu. Už niekoľko rokov som nedopestoval marhule, broskyne až na jeden rok taktiež bieda, skoré čerešne vôbec. A vinič mi tiež ľúbi umrznúť. A postreky taktiež. Máme tu veľký tlak hubových chorôb, a monilioza ničí čerešne marhule... Vinič sa snažím sadiť len rezistentné odrody, ale minulý rok som nestrekol a niektoré odrody to nedali .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@stanislav8508 Možno sa zdá že u nás rastie všetk…
@kajo873 neskoré mrazy trápia aj u nás, v tom sme zajedno, ale dĺžky slnečných dní sú podstatne viac ako u nás. Klíma sa mení. Pamätám si na Gani v marci už teplučko, žiadne ohrozenia mrazom, tu na východe ešte zima, u vás ak ovocie prežije jarné mrazy tak mate vyhrané, ale na severe sú krátke leta, čo u vás dozreje u nás má malú šancu dozrieť. Aj úrodnosť pôdy u vás a u nás je rozdielna. Počul som, že už aj diviakov mate dostatok /Šulekovo/, zachviľu medvede ap. Niekedy sme ako chlapci naháňali len zajace, bažantov, prepelice ap., dnes už aj tam by nás naháňali diviaky a časom aj medvede.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@stanislav8508 Možno sa zdá že u nás rastie všetk…
@kajo873 som v Bratislave a s marhulami som na tom podobne... Stromcek zasadeny v roku 2019 mi doteraz dal 4 (styri) plody. Vsetko mi doteraz vymrzlo, pripadne sa neopelilo a to som sa snazil stromky pocas kritickych noci chranit. Ale aspon ta marhula vyzera aj bez plodov dobre :-) Spat k vinicu - tomu sa u mna nastastie dari lepsie. Mam do dvadsat korenov stolovych odrod, zatial mi za tri roky nic nevymrzlo. Medzi doteraz plodiacimi si ma ziskali Veles, Galahad, Aladdin a Ruslan, zrusil som Izabelu. Z minulorocnej vysadby by mohla tento rok zarodit Skazka a Rosfor, mozno signalky aj na dalsich - Cimus, Beloe cudo, Sarada UA, Zolotce... A na tento rok planujem ziskat este dve odrody - Tajna monacha a Valjok.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matkoo72:

@kajo873 som v Bratislave a s marhulami som na to…
@matkoo72 zolotce nam chutilo :-) A alladinom som tiez spokojny a dufam ze aj tento rok ochutnam poriadne cimus :-) minuly rok bol signalny strapcek o par bobuli a chutil tak uvidime.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matkoo72:

@kajo873 som v Bratislave a s marhulami som na to…
@matkoo72 S marhulami je to aj mna tak, vzdy su kriticke jarne mrazy. Mam aj fardao ta je dost neskora ale aj neskor kvitne, len tam potom clovek trpne aby dozreli do dobrej chuti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Taktiež mám skvelú skúsenosť s odrodou Julian, to sme mali na chalupe a chutilo výborne :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matkoo72:

@kajo873 som v Bratislave a s marhulami som na to…
@matkoo72 máš výborne odrody, Galahad mam aj ja, ale že vraj Beloe čudo ako podobná odroda by mala byť lepšia. Na Valiok je veľa kritiky, že má husté strapce ap. Teraz idú do popredia odrody ako Cimus, Daria, Dyňka, Bravassimo, Jutal ap. Najnovšia odroda Avatar, sklamanie, perona ju ničí a je vhodnejšia do teplejších oblasti. Minulého roku bol obrovský tlak plesní, s prekvapením najlepšie obstál podľa niektorých kontroverzný Chrust. Veles tiež s prekvapením dozrel rovnomerne. Garold zase sklamal, Kraseň tam si spievali škorce-škodce, láska moja ap.. Dublanskij ako vždy fantastický.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stanislav8508:

@matkoo72 máš výborne odrody, Galahad mam aj ja, …
@stanislav8508 pred par dnami som zrusil Nera, aby bolo viac miesta pre susedny Veles a Galahad, tak snad to tie chobotnice ocenia :-) O Valjoku a potrebe prestrihavania viem, ocakavam to iste uz aj u Skazky. Silno promovane bomba odrody ako Avatar ma nechavaju chladnym, treba si vzdy pockat na skusenosti drobnych pestovatelov, nielen predajcov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterpe:

@matkoo72 zolotce nam chutilo :-) A alladinom so…
@peterpe som zvedavy aj na ruzovu Anitu, co mam od Teba (ak teda mas tento nick aj na inych forach). Signalku tento rok asi este neda, ale aspon posilni kmienok a korene.
Odpovedať
@jakino Ahoj, boli by ešte tie odrezky zo stolového hrozna? Skúšala som vlani preštepiť dva staré korene a nepodarilo sa.Chcela by som to skúsiť aj tento rok, len zháňam štepy, som od Novej Bani. Asi 11.3.máme cestu na Bystricu.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od susi2223:

@jakino Ahoj, boli by ešte tie odrezky zo stolové…
@susi2223 ahoj, odrezkov mám kopu, lenže hrozno som už zrezal pred dvoma týždňami, takže už zrejme budú zasušené a všetky odrody sú na jednej kope, takže už neviem povedať, ktorý výhon patrí ktorej odrode...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jakino:

@susi2223 ahoj, odrezkov mám kopu, lenže hrozno s…
@jakino Ďakujem za odpoveď, možno ešte niekde zoženieme, ahoj.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od susi2223:

@jakino Ďakujem za odpoveď, možno ešte niekde zož…
@susi2223 no musis len poskusat, co viem, tak uz vsetci v okoli zrezavali, uz aj davnejsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od susi2223:

@jakino Ahoj, boli by ešte tie odrezky zo stolové…
@susi2223 prečo sa nepodarilo? Treba definovať a tak neopakovať chyby. Vo veľa prípadoch pri "štepeni" viniča staré do starého, si ľudia často myslia, že urobili nejakú chybu, chyba je v Halkovcovi viničovym /roztoč/, ktorý čaká na púčiky viniča aby ich vycicial, preto pred štepenim treba štepence a štepy pred štepenim ošetriť nejakým akaricidom proti roztočom.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?