Natieranie stromov vapnom

Ahojte, teraz na jesen sa natieraju stromy vsak? Ake vapno na to kupit, viete mi dat konkretny link ako to ma vypadat? Rozraba sa to s vodou ci je to uz rovno tekute? Kolko vrstiev a do akej vysky natriet?
Odpovedať
@pivonka33 este mas cas, to staci spachat v novembri. Kupis si hasene vapno v prasku v obchode s farbami, rozrobis s vodou a natries. Stromy pred naterom ocistis od borky (starej kory) drotenou kefou alebo specialnou skrabkou. Natieraju sa kmene a konare hrubsie ako 10 cm v priemere. Hostota nateru aby to ostavalo biele. Ked sa to naterat nebude dat, prilejes vodu, ked to bude riedke prisypes vapn. Pozor ale pri natierani, vapenne mlieko je drazdive na pokozku a oci moze rozleptat, takze gumene rukavice a ochranne okuliare su podmienkou, satstvo tiez take aby ho nebolo skoda po praci vyhodit ak by bolo nevypratene. Nespotrebovane vapenne mlieko vylej na zahon, kde budu na jar vysadzane paradajky
Odpovedať
Daju sa uz kupit aj rozrobene plechovice, ale je to drahsie.
Odpovedať
@salamandrazuza ano? Kde prosim?
Odpovedať
@pivonka33 vcera ked som bola v zahradkarskom obchode tak nejaky pan hladal a ujo sa ho pytal ci male alebo velke vedro, takze asi tam a aj v obchode s farbami, lebo vapenne mlieko sa este stale pouziva na dezinfekcne natery
Odpovedať
@zita19 ano nomal medzi farbami by to malo byt @pivonka33
Odpovedať
ja som minuly rok zalial vapenny hydrat, nechal to tak mesiac odstat (zevraj je to lepsie - neviem) a potom som si to nariedil aby sa mi s tym dobre natieralo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?