Nová slivka odroda.

Priateľ záhradkár mi poslal foto novej slivky vyšlachtenej v Taliansku je nádherná.
Odpovedať
@milan59 Nechcem vám kazit radost, ale (podla duziny velkosti kostky a vzhladu) mi pripada ze to bude aj potomok velkoplodych myrobalanov, cize chut pravdepodobne nebude ziadna slava.Iste pre obchodne retazce by to mohol byt zaujimavy artikel prave tam sa predavaju taketo slivky, chutovo priemer az podpriemer ale vyzeraju k svetu.
Odpovedať
Je to kríženec japonských slív chuť je vynikajúca priatel ju koštoval.
Odpovedať
@milan59 Toho som sa prave obaval, japonske slivky, ruske slivky(krizence velkoplodych myrobalanov) Angeleno,Black Amber a spol staci si prejst diskusie na zahrada.cz ziadna vyhra to nieje , iste niekomu chuti.Ale to je tak vzdy ked nieco nove pride na trh , casom to uz taka slava nieje.Konkretne tieto japonske slivky prirovnavaju k azijskym hruskam, nasim slivkam a nasim hruskam sa azija skratka nevyrovna.Ak by to tak bolo kazdy by pestoval azijske a nase by ustupovali do pozadia.Realita je ina.Aj u azijskych hrusiek vam diskutujuci na zahrada.cz potvrdia to iste, staci jeden strom na spestrenie sortimentu, nase su o triedu lepsie.Novinky boli vzdy ospevovane pestovatelmi ,predajcami .Az ked je na fore viac ludi co pestuju to stejne ukaze sa kto ma pravdu.
Odpovedať
ako na pohlad fajn, no ked sa fakto clovek v hlbke pozrie na to co je to vlastne zas, tak ako zahradkar, neviem, ci by som mal byt az taky nadseny
Odpovedať
@milan59 krasna je veru
Odpovedať
ani by som nepovedal, ze by vyzerali nejak vabne. ta duzina sa mi teda nejak nepozdava
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?