Vychovny rez :September

Ahojte, Mam este teraz ostrihat , Slivky? Marhule,ceresne hrusky.? Prikladam Foto stromov. AKo mam strihat slivky,marhule,ceresne?nieco viem,mam nieco nastudovane ale nechem nic pokazit, SAdene jesen. boli 18augusta 2019. nemaju este ani rok. DAKUJEM
Odpovedať
Slivky áno,marhule už až na jar v období kvitnutia,hrušky na konci zimy, a čerešne tiež môžeš teraz-veľké rany zatierať balzamom.
Odpovedať
@duarde A ako? by si to riesil skus na jednom obrazku ukazat. ,, diky
Odpovedať
@misssssko Takto to nefunguje, bolo by chybou podľa obrázka, ak nevidím stromček so všetkých strán, nakresliť čo má ísť preč a čo nie.Je potrebné vidieť hrúbku výhonkov, ich počet, umiestnenie a smer rastu, a v neposlednom rade postavenie očiek, ich zdravotný stav a stým súvisiace rozhodnutie, či strihať na vonkajšie alebo na vnútorné očko, ako hlboko atď. Najlepšie by bolo ak by ti niekto priamo na mieste ukázal ako na to, to je najlepšia škola.Videá na you-tube sú len informačné, pretože každý stromček je iný.V podstate tu ide o tvorbu presvetlenej koruny, najmä u mladých stromčekov-stredník,a 3-4 nosné konáre s dostatkom svetla. Najdôležitejší je rez počas prvých rokov, kedy sa dá najviac pokaziť.Vtedy sa treba držať pravidla radšej viac ako menej.Niekedy stačí aj pravidlo pozriem a vidím....kde je výhonkov veľa/chyba/, kde rastú výhonky do koruny/tiež chyba/, vysoký stredník na konci rozvetvený/ to je zle/, a pri reze sledovať ktorým smerom porastie výhon s posledného ponechaného očka, aby sme dostali výhonok tam kde ho chceme mať.Netreba sa báť, viac sa dá pokaziť ak nestriháme, než ak by sme aj pri strihu urobili nejakú chybu.A samozrejme dodržať dobu kedy čo strihať-to nájdeš na nete všade.Ako strihať, to ti povie stromček sám....fakt sa stačí niekedy len dívať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?