Rezistentna jablon

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, poradte overenu odrodu rezistentnej jablone. S ktorou ste spokojni?
Odpovedať
1
2
@suhaj24 Dakujem. a tie M111 a M25 ako idú ? Tiež by som pri najhoršom siahol po nom ,keď nebude 106 .. a náhodu wangeheim nemáš? teda čo sa slivky týka ...premýšľam niečo na miesto myrobalana ..mám 30.sliviek ale c.rodnu a gabrovsku chcem vymenit za joganty ..reku co wangenheim ? Mám síce dve jofeli na nom ,ale ešte len rok ..
Odpovedať
@pbe Su to dobre podnoze, M111 znasa velmi dobre sucho a chudobnu podu, M25 obnovuje rast po suchu ihned , u M106 si treba pockat ale tiez to nieje zla podnoz. Wangeheim nemam myslim ze je to slabsie rastuca podnoz-milan 59 by ti vedel povedat ake s tym ma skusenosti.Vsetko mam na myrobalane a ine ani neplanujem.
Odpovedať
@suhaj24 ono je pravda že myrobalan je akoby istota ...ale pravda je aj to že o pár rokov sa budú ťažšie robiť postreky proti pyliarke,obalovacovi ...
Odpovedať
@suhaj24 dakujem za tie podnoze ...
Odpovedať
@pbe zalezi aku mas polohu, podu atd...Ja som zacinal s m9, postupne som ich menil (skoro zoadne prirastky) a presiel som na vzrastnejsie podnoze mm106, mm111, A2. Mam aj M26, ale nema idealnu polohu, zem, takze moc nejde. Ak mas dobru zem, polohu, moznost pravidelnej zavlahy, vyskusaj tu m26. Pri tych slaborastucich podpnikoch sa musis viacej starat o tie stromceky (udrzovat bezplevelny kruh, hnojit, zalievat atd..) Ja ju mam na piescitom zapadnom svahu, v lete nemam sancu ju upolievat, takze preto volim vzrastnejsie podnoze. Kostkoviny sa snazim mat na myrobalanoch, resp. marhulovych semenacoch, mam aj podpnik St. Julien ale prirastky su male. Z broskynovych podnozi som najviac spokojny s GF677, mi lepsie rastu ako s broskynovymi semenacom.
Odpovedať
@peterpe ďakujem poloha je kopcovitejsia ..juhozápad 460 mnm. Mám na.zahrade kvapkovu závlahu ku stromkom ..čo.zvacsa mám aj ja myrobalany ,gf677 firehaven a redhaven ...zatiaľ celkom.idu ..premýšľal som nieco také mm106 +-vzrast . A prestepit ešte nejaké stare jablone co ostali na záhrade
Odpovedať
@pbe tak ked mas kvapkovu zavlahu, tak by ti mohlo ist. Vidim ze sa hrajes ako ja :-) ja tiez skusam skusam prestepovat co sa da, postupne aj stare jablone. Som sa pustil aj do vinica.
Odpovedať
@peterpe no najprv som chcel staré stromy vypilit ale je to škoda ..ak to človek prestepi .. ešte sa dočká zrejme skôr ovocia ako novosadenych ...na vinič používaš steparske kliešte ?
Odpovedať
@pbe nie, nepouzivam ziadne steparske klieste. na jar zrezem stary kmen, a ked vinic slzi tak ockujem. Super je to popisane a aj znazornene na http://vinetumrezac.cz/ , som sa z tade inspiroval. Skusal som aj stepit cierne do zeleneho (stary vrubel z jara do novo narasteneho vyhonka pocas roka) to ked mi zostal vrubel v chladnicke a tak som to vyskusal - ujal sa :-)
Odpovedať
@peterpe človek by ani nepovedal k čomu všetkému sa dostane a tá radosť keď sa podarí ,rastie a rodí 🙂
Odpovedať
Mozno hlupa otazka, ale co znamena rezistentna?
Odpovedať
@zaciatocnicka relatívne odolná proti chrastavitosti a niektorym iným hubovym chorobám ..nepotrebuje toľko postrekov aby mala pekne plody
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?