Slivko-marhula

Mate skusenosti s pestovanim? Konkretne tato ma zaujala: http://www.sieberz.sk/termek/slivko-m... Myslite ze vhodna aj do chladnejsich oblasti?
Odpovedať
Tak toto je už čo? :D slivkomarhula...sranda
Odpovedať
@zahradkarvlado Bratrancovi po roku odisla slivkomahula https://www.prodejstromku.cz/produkt/... Osobne si myslim ze tito krizenci su nachylnejsi na mnoho veci ,aj na kolisanie pocasia, jar kde je raz teplo raz zima ,preto mu aj odisla.Cize je to nove ,sadil by som to iba v teplejsej lokalite kde niesu vykyvy pocasia.
Odpovedať
@suhaj24 no preto nieje nad osobnu skusenost. Napisu o tom litanie ake je to dokonale, ale skutocnost je niekde inde. Vdaka za skusenost
Odpovedať
hmm tak toto vidim teraz prvy raz
Odpovedať
@kamkamilka no takychto spojenych ovocnych druhov je viac :) Celkom zaujimava zabavka slachtenie a vymyslanie kombinacii :)
Odpovedať
@zahradkarvlado Zial vacsinou su tie novoslachtence nachylnejsie na choroby, pocasie atd.Opakom je Josta (egres x cierna ribezla) chutovo cerstva to nieje ziadna slava, ale je vyborna na dzemy ,vraj aj na vino, rastie ovela bujnejsie ma aj 2 m na vysku a sirku , hlboke korene dobre odolavaju sucham, niektori ju preto pouzivaju ako podnoz pre ribezle ci egrese.
Odpovedať
@suhaj24 na vino, to ma zaujalo. Mne josta veru nechuti za cerstva. A je to fakt pomerne velky krik, nic do malej zahrady
Odpovedať
@zahradkarvlado cerstva nic moc, ale ako uz bolo povedane na lekvar je super
Odpovedať
@peterpe tak ja vseobecne davam prednost ovociu v tekutejsej forme. Radsej malo a menej casto ako naraz za kybel :D
Odpovedať
To je co? Pripomina to ringlotu, skor ti odporucam tú kúpit Cim viac preslachtene, tym narocnejsie. Ale josta sa vydarila :-) Perfektna nahrada egresa, ked spominam na oberanie egresov, ked este neboli beztrnne kultivary, som vdacna za jostu :-) a rastie sama, zakoreni lahko. Ani mne samotna nechuti velmi, ale na lekvare a kolaciky je mňam :-)
Odpovedať
Fuuu, neviete ci sa daju plody niekde kupit? Rada by som ochutnala
Odpovedať
@stracenka85 myslis jostu alebo tu slivko-marhulu? ak jostu a si z BA, na jesen ti mozem dat zakorenenu, som popichal do kuta zahrady odrezky na jar a sa mi zda ze nieco sa zakorenilo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@evamama ringloty su super, ale napriklad do kvasu dost nevhodne 🤔 tie su tak na priamy konzum super
Odpovedať
@stracenka85 neviem ci sa daju kupit, skor asi nie
Odpovedať
@zahradkarvlado to sa nebudem hadat ci su ringloty na kvas, ale take dobre prezrete :-) mozno, inak kompoty, lekvare, kolacik, ako slivky :-) A myslis ze ta slivkomarhula je na kvas? A hlavne: ako by sa volala palenka? Slivkomarhulovica? To nevyslovis bez problemov ani za triezva :-). :-). :-) Najlepsiu slivovicu vypalil ujo zo sliviek popri polnych cestach, aj mirabelky dal cervene,zlte este lepsie vonaju ako slachtene slivky, len pre inspiraciu, niekedy sa oplati vyuzit aj " dary prirody"
Odpovedať
@evamama to by bol podla mna na palenku az moc velky mix a ten nazov, no neviem si predstavit, ako by sa mohla volat
Odpovedať
@evamama ono na kvas je najlepsia odroda sliviek duranzia. Nejdu od kostky, su male, ale na kvas neskutocne. Nejde o chut ale o to, kolko natecie z litra kvasu a tu je ten pomer najlepsi
Odpovedať
A konkretne slivkomarhulu sme chceli na priamy konzum nie na kvas, to by asi jeden mlady stromcek ani nestacil ;)
Odpovedať
@zahradkarvlado áno, suhlasim, duranzia, tak volaju tie slivky popri cestach. Nejdu od kostky ale sladke su . Teraz mam zas zlte slivky, cakaju pripravene na peceny lekvar :-)
Odpovedať
@evamama oni maju aj take trne na mladom dreve ale su fakt vyborne na kvas
Odpovedať
@zahradkarvlado uz si z nich skusal?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ja mám zasadenú slivko marhulu inak pluot dostal som vruble pred 3 rokmi názov som nevedel tak som jej dal meno TC SUN mal som viac idrôd táto je vzhladovo nádherná chuťovo super sladučka velmi štavnatá citiť vnej aj slivku a narhulku ostatné odrody boli sice pekné ale chuťovo mimo vykopal som ich a zasa posadil niečo nové.
Odpovedať
Dalšie fotky.
Odpovedať
@milan59 vypadaju super :-)
Odpovedať
@milan59 no krasne su, to su tvoje fotky co si dopestoval?
Odpovedať
@zahradkarvlado Ano moja úroda na fotke vnuk Šimon.
Odpovedať
@milan59 vnuk ako hlavny ochutnavac ? :D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?