Slivky s kvapkami

Co sa deje ked maju plody sliviek na sebe kvapky? Take male makke kvapky, ako zo zivice alebo z coho. Je to nejaka choroba alebo skodca?
Odpovedať
@kvetinuocka Nepadaju ti aj slivky zo stromu vo vacsom.Pripadne este nedozrete fialoveju a opadavaju.
Odpovedať
@suhaj24 ano, som myslela ze to je normalne ked par plodov zhodi. Co to je teda? 🤔 😬
Odpovedať
@kvetinuocka Je bezne ked nejake plody padaju, ale nieje bezne ked ich pada viac.Nieco take sa deje aspon u nas tento rok.Myslim ze by to mohol byt dosledok dazdiveho maja, vyvoj pocasia sa podpisal na tom co sa so slivkami deje.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj naše sú také a ešte aj dôkladne ovoškované 😬
Odpovedať
@suhaj24 no celkom dost ich padlo to je pravda, nastastie sa dost stale aj drzi ale aj na tych co su na strome su kvapky semtam
Odpovedať
obaľovač slivkový
Odpovedať
@jozo63 ano to je ono, tak to vyzera..mozu sa konzumovat?
Odpovedať
nuž..., vnútri je červík
Odpovedať
@jozo63 obalovac slivkový Treba postrek podľa rajonizacie ..sú dve generácie ,niekdy spravi aj prvá dosť bordelu ale obyčajne sa stierka iba druhá ..na internete si stačí vyhľadať kedy a ako ..
Odpovedať
@jozo63
Odpovedať
aj my sme to mali
Odpovedať
Tak bolo to aj na takych, ktore boli bez cervika. Ak by som to mala striekat tak to si rovno mozem kupit v obchode :-/
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kvetinuocka dočítal som sa že to môže byť ešte suchom alebo infekciou ...najčastejšie je to vytekanie miazgy spôsobené obalovacom ..pozeram že plod je narušený ,nastiepeny ...môže to byť aj hubová choroba ...nebol stromček velmi preliaty vodou ?tie postreky sú žiaľ také ,ale doma ich človek môže regulovať nemusí ich byť toľko ako v kupovaných plodoch ..prípadne použiť niečo viac bio QUASSIA AMARA na škodcov, ale bez postreku si už človek dnes ťažko poradí ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
No cakam co bude tento rok, zatial krasne malinkate naviazane plody
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?