Spracovanie arónie (jarabina čiernoplodá)

Už niekoľko rokov používam 100% šťavu z arónie (jarabiny čiernoplodej), ktorú kupujem v lekárni alebo v bio ochodoch. Mám vysadené 4 kríky a tento rok pekne zarodili. Nazbierala som 5 kg plodov, ktoré by som potrebovala spracovať na šťavu. Našla som len recepty na víno alebo sirup s cukrom. Vie niekto poradiť ako získať šťavu bez cukru?
Odpovedať
prepasirovat (rucne, nizkootackovym odstavovacom), pri najhorsom len pomiagat, nechat odkvapkat cez gazu od hrubych necistot, najlepsie v chladnicke a potom pasterizovat ale lepsie skladovat v malych obaloch v mrazaku Druha moznost je odstavit v parnom odstavovaci
Odpovedať
@gajaranka https://akoapreco.com/ako-spracovat-a...
Odpovedať
Ďakujem za rady. Kúpila som si včera nízko otáčkový šnekový odšťavovač Catler. Výsledok odšťavovania Vám oznámim. Nechcem tam pridávať žiaden cukor ani alkohol. Minulý rok som to 2 dni máčala vo vode, prebehla ponorným mixérom a pasírovala ručne, naliala do 1/2 L plastových fliaš a držala v mrazáku. Bola to makačka.
Odpovedať
Sľúbila som Vám výsledok odšťavovania. Dopadlo to super. Šťavu, ktorú som získala som ešte nechala usadiť a preliala cez gázu. Naliala som to do 1/2 l plastových fliaš nie celkom doplna a držím to v mrazáku, je to cca 2,5 l. To isté som spravila s tmavým hroznom, ktoré nám rastie na pergole. Máme zásoby vitamínov, pretože naraz sa to nedá skonzumovať. Tiež sa výborne spracovávali rajčiny na šťavu, ktorú som zasterilizovala. Keď chce niekto odšťavovač vrelo doporučujem Catler.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?