Stepenie slivky , zachrana starej odrody

Dobry den chcel by som Vas poprosit o radu , Na zahrade mam staru slivku ktorej cas sa uz blizi ku koncu je rozpraskana a trpi hnilobou , neviem jej uz pomoct . (nema sarku). Tuto odrodu by som chcel zachranit. lebo plodi velke a velmi chutne slivky . Preto sa ju pokusam zastepit do podpnikov . Skusal som Ceresnu vtaciu ale aj semenaciky pramo z kostiek danej slivky . No problem mam s odberom stepu zo stromu , lebo vsetky rocne stepy (vrcholky konarov z juznej strany ) nemaju puciky ,ale ako keby male trne , a az na tych trnoch su ocka z ktorych sa urobia listy . Viete mi poradit z kadial alebo ako , popripade akou technikou stepit takyto vrubel . dakujem Prikladam niekolko fotiek .
Odpovedať
Este par pokusov
Odpovedať
@herki959 v tomto čase by som skúsila skôr očkovanie na bdiaci púčik do T rezu ako vrublovanie, keďže nemáš v zime odobraté vruble. Videá s navodom a informácie nájdeš na internete dosť. Ako podpnik je vhodná slivka, čerešňa sa so slivkou nezrastie. Očko odoberieš z tohtoročných vyhonkov.
Odpovedať
@herki959 tie stepy ti krasne rasia zo spiacich ociek, takze je to uplne v poriadku. Este mozes skusit natepit ocka, nie zdrevnatene vruble http://www.zahradkaripresov.wz.cz/tex...
Odpovedať
Dakujem za rady , vyskusam este ockovanie , z tych obrazkov stepenia neprezil ani jeden step , Skusim najst este nejake mlade semenaciky sliviek , ked pisete ze do ceresne sa nechyti . Ked sa to podari pridam fotky 🙂 dakujem
Odpovedať
slivku nemôžete štepiť na čerešňu vtáčiu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?