Vinic

Dobry den,poprosim o pomoc. Som zahradnik zaciatocnik. Mam 17 korenov vinica, kt. ma krasne strapce, zdrave no tip top. Len vinic rastie strasne rychlo. Mozem tie vinicne pruty na konci odstrihnut ? Dakujem za odpoved. ;-)
Odpovedať
Vinič sa nestriha ale vylamuje. Stonky majú také "kolienka", v tých môžeš za strapcom zalomiť výhon a skrátiť ho tak ;)
Odpovedať
@coconr Nielen vyhony ale mozes odstranit aj tie listy ktore clonia aby slnko mohlo poopekat strapce.
Odpovedať
my vylamujeme vsetky vyhony bez strapcov, tie so strapcami zakracujeme za stvrtym listom za posladnym strapcom. Oskubat vela listovej plochy je kontraproduktivny, lebo listy zivia strapce, nie slnko. Slnko ma vyznam az ked su bobule v plnej velkosti a potrebuje sa zvysit obsah cukru
Odpovedať
@zita19 Dakujem pekne za odpovede. Takze este raz, tie dlhe -3 az 4 metrove vyhonky- mozem odstrihnut za stvrtym listom po poslednom strapci?
Odpovedať
@coconr ano, presne tak. Lepsie by bolo vylamat v kolienku ale to neiekedy nejde, tak ja striham a neriesim vylamovanie
Odpovedať
@zita19 a strihas uz teraz? Ja som vo viniči amatér :grinning: a znaly sused mi vravel ze tie slahune mam skracovat az ked bude mat anna meniny, tak neviem tiez uz ich mam dlheerr
Odpovedať
@peterpe joj co platilo pred 50 rokmi dnes uz neplati. Dakedy na Urbana boli este posledne mrazy a tohto roku bolo na Urbana 30°, co znamena prudke leto. Priznam sa, ze toto mi otec nepovedal, povedal, ze ked je jasne, ktory strapec je posledny, nie je jalovy (neopeleny) tak sa vylamuje. Uz so to robila aj v auguste, uz bolo ze sme nespravili vobec, teda na hrozne na pergole to nertobime vobec odkedy ho tam mame a aj tak ledva stihame hrozno zozrat do Dusiciek
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?