Zakorenene odrezky jablka

Dobry deň, prodim vás zakorenene odrezky z jablka treba zaočkovať ? alebo bude mať plody ako zo stromčeka čo som odstrihol?
Odpovedať
@nnnoro Myslis zakorenene vruble, alebo jadierka z ktorych vyrastol stromcek semenac ?
Odpovedať
Vseobecne z niekolko sto odrod jabloni je ich iba zopar co ako tak zakorenia z odrezkov.Ak aj zakorenia nastava problem lebo strom ma vlastne korene cize bude bujne rast,bude to velky strom a malo bude plodit.To potvrdzuju aj majitelia ktorym stromy spravokorenili ze ta ista odroda ktora ostala na povodnej podnozi normalne rodi,kdezto spravokoreneny strom tej istej odrody zacal bujne rast a malo plodit.Cize by som si skor zohnal zo skolky podnoz a nanu zastepil novy odrezok, pripadne vypestoval zo semiacka vlastny semenac( a ten zastepil) ale to bude pravdepodobne velky strom kdeze podnoz bude semenac.
Odpovedať
Dost dlho trvalo kym sa to zacalo vyhanat korene. Mam to zahodit? Ci sa to da zachrsnit ockovanim alebo stipenim?
Odpovedať
Na nete som videl ze davaju zakorenit odrezky. Chcel som to len vyskusat, a dufal som za budem mat taku istu odrodu zcoho som odrezok zobral
Odpovedať
Zaujimavy pokus, tiez ma zaujima ci to niekedy zaplodi a ci to budu take plody ako na povodnom
Odpovedať
@nnnoro Ano niektore podpniky sa takto daju ziskat , s tym ze to beries od urcitej odrody (cize vyselektovany kultivar nato urceny) a u hrusek som videl u jednej odrody ze zakorenovali odrezky a z nich mali potom podnoz (zakorenenim odrezkov) nato ide potom odroda.Kup si v skolke nejaky stromcek na podnozi aku potrebujes nechaj ho rok rast a tak ho prestep na tu odrodu ktoru tam chces mat.Odrodu by si aj mal stejnu aj teraz , ale ako som napisal hore bude to pravokoreneny strom ,preto ti odporucam radsej pouzit iny postup.
Odpovedať
Ďakujem za odpoveď. A čo štiepja do duli hrušky, štiepia do semenaca ?či sa môzem zobrať odrezok a zakoreniť to?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?