Zivy plot z aktinidie(kiwi)

Ahojte. Ma niekto zivy plot z aktinidie?Alebo pestuje ju niekto?Ake mate skusenosti?Chcela by som ju zasadit k betonovemu plotu,samozrejme s oporou. Citala som,ze nedozrete plody su jedovate.Viete o tom nieco?Mam male dieta a jedovate veci by som nerada... Dakujem za vsetky rady,napady,fotky :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dajanka30 ahoj, aktinidiu sme pestovali v zahrade, ked som bola dieta. Neviem nic o tom, ze by to bolo jedovate ;) Ak neboli plody dozrete akurat ma paradne skrutilo, lebo su kysle :) Je to vsak liana, vyzaduje si naozaj oporu (nam sa vystverala na obrovsku lipu, ktora bola nedaleko). Ci je vhodna zrovna na zivy plot to neviem, pokial vsak bude pri existujucom plote tak v pohode, ale sama asi zivy plot nevytvori. 🤔
Odpovedať
kiwi na zimu opadava, ked to nevadi. Samcie rastliny rastu ovela rychlejsie a vyssie ako samicie. Inac vraj staci jeden chlapec na 5 dievcatok, daju sa kupit aj univerzalne opelovace, potom mozes mat samicie rastliny roznych odrod. Pri velkej vysadbe, potrebujes opeovaca aj pri samosprasnych odrodach. Ak chces maskovat plot, tak by som pouvazovala aj o zmiesanej vysadbe, ked uz budete robit konstrukciu. Aj hrozno by bolo alternativou, cernice su tiez vdacne za drotenu oporu a po opore sa ochotne vyhadzuju slahune aj na viac ako 5 metrov (aspon tie nase furt prerastu daleko za droty), akurat ich treba privezovat, nie su to klasicke liany, ktore sa same popinaju Jo a taka zauvimavos, kiwi sa lepsie splha ak sa na droty navadza v lavotocivej spirale
Odpovedať
Profilova fotka
Ako neviem, či je zvlášť toto vhodná rastlina na vypestovanie živého plota. ja byť tebou tak si nájdem radšej niečo iné
Odpovedať
@tamkake15 no ak mas na mysli actiniu arguta minikiwi, no ona vyhana slahune, ale teda zivy plot z nej asi nie. @zita19 moj samec ma v pazi rast rychlejsie ako samice, je sice mladsi o rok :-D, ale malo sa snazi :-) ak mas na mysli klasicke kiwi velkoplode - to som len stromy zachytila. a teda som tiez nepocula/necitala zeby kiwi boli jedovate, hoc aj nezrele
Odpovedať
my mame takto https://www.modrastrecha.sk/blog/cina... lepsiu foto nemam
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?