Žlté listy na orechu

Takéto listy na orechu sú teraz na jeseň OK? Sused má ešte zelené...alebo ho trafil šlak?
Odpovedať
@arachnofobicka podla mna je to normal, sucho, potom dazd..teraz zltnu
Odpovedať
podla mna normalne, zltnu rovnomerne po celej listovej ploche, to znamena, ze odumiera chlorofyl a ziviny sa stahuju do korenov. Sused moze mat trosku inu odrodu orecha, ta mozno este nema potrebu ukladat sa na zimny spanok. Staci len troska ina mikroklima a uz sa spravaju rovnake rastliny inac. My mame pred panelakom asi 20 javorov. Cele leto vyzeraju vsetky rovnako. A na jesen kazdy vyzera inac. Aktualne jeden uz bez listov, niektore su zlte, oranzove, cervene a su aj celkom zelene. Myslim si, ze to bude tiez vplyv drobnych genetickych rozdielov, drobnych rozdielov v polohe a v mikroklime.
Odpovedať
U nás už tiež žltnú, ani som sa nezamýšľala nad tým..Podľa mňa normál jesenný stav :)
Odpovedať
Aj u nas uz zacina zltnut 🙂 Jesen ;)
Odpovedať
Jesen dieta moje, vsetko v pohode 😉 Nedavaj listie do kompostu ;)
Odpovedať
@babkazvidieka z orechovych listov je vyborna listovka, ktora sa da pouzit ako mulc proti burine. Len ich treba nechat zotliet na samostatnej kope alebo v prederavenych igelitovych vreciach. Aj v normalnom komposte by zotleli, len im to trva o dost dlhsie ako ostatnym rastlinnym zvyskom. A len tak na okraj, niekedy som citala clanok, kde pani vyskumnici studovali orechove listie v suvslosti s jeho skodlivostou pre ostatne rastliny. Orechove listie neobsahuje inhibytory rastu, pre ktore by sa nemalo pouzivat do kompostu, jeho problem je v tom, ze maju inu strukturu pletiva a pomalsie sa rozkladaju. A ze pod orechom ani trava nerastie nie je sposobene jedovatostou orecha ako takeho, alebo jedovatostou jeho listov. Orech ako mohutny, husto olisteny strom vytvara velmi husty tien, preto pod nim nerastu ziadne rastliny, ktore potrebujeu slnecny svit. Orechove listie odporucali presypat nehasenym alebo praskovym hasenym vapnom, ktore urychli rozklad pletiv a zvysi kvalitu pody pri aplikacii
Odpovedať
@spuchlina @zita19 @cickamica @babkazvidieka @littlepony dakujem za rady, tak asi to bude teda jesenou, nebudem stresovat. Do kompostu davam len trosku listia, niekde som citala, ze sa ciastocne zamiesat moze. Ostatne ide prec 🙂
Odpovedať
@arachnofobicka kam prec? mate nejaky zberny dvor? Alebo co s tym?
Odpovedať
@littlepony my zberny dvor
Odpovedať
@littlepony ja to davam tiez do zberneho dvora, mame nedaleko taky na takyto odpad..neviem ci tam nevyveziem aj ten kompost po predoslych majiteloch ale, je dost divny :-/
Odpovedať
@arachnofobicka ja sa bojim davat ich do kompostu..raz mi ostali na kope, nestihla som sa ich zbavit..taka otrasna kasa z toho bola divna smradlava na jar..brrr
Odpovedať
@arachnofobicka ak sa ti nepozdava, tak vynes a zaloz si vlastny o ktorom budes vediet, co v nom je 😉 Zial aj taku blbost ako je kompost dokazu niektori ludia pokazit
Odpovedať
Článok sa načítava...
@littlepony aj to tak urobim. Inak update - orech je uz cely zlty a liste zacina padat.
Odpovedať
@arachnofobicka no vidis, bolo to jesenou :)
Odpovedať
@littlepony hej uz somar cely oprsal..
Odpovedať
@arachnofobicka nejak rychlo 😬🤔😉
Odpovedať
@littlepony akoze nie je cakomprask holy, ale uz k tomu nema daleko..denne hrabem dokola
Odpovedať
@arachnofobicka ano aj u nas tak, uz aj jablone zacali
Odpovedať
@littlepony no aspon si oddychneme trosku cez zimu, dobre je to vymyslene...i ked ja som sa zrovna tento rok nejak nepretrhla v aktivitach :D
Odpovedať
@arachnofobicka tak u nas sa este maka tak do konca novembra, stale je co :)
Odpovedať
@littlepony jasne, chapem..ja tak budem buduci rok 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?