Ovocná koža

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Jáááááj, nedarí sa mi s ovocnou kožou. Skúšala som vlani, ale to iba som sušila čo mi zostalo z lisovania ovocia z ktorého som robila šťavu. Tento rok som chcela skúsiť aj pravú kožu, lebo som maškrtnica a aj rodina si rada dá. Kožu zatiaľ iba kupujeme. A nepodarilo sa, podarili sa mi asi tak černicové povidlá 😉 No aspoň niečo. Sušila som tú zmes niekoľko dní v sušičke, mala som tam aj paradajky na iných poschodiach a tie sa pekne usušili a už sú aj spapkané. Zmes nepreschla na kožu, iba sa vytvorila vrchná akože koža, ale pod ňou nie riedke, ale nie kožovité. Kolegyňa v robote s priateľom robia takúto ovocnú kožu a aj predávajú. Jej priateľ hovoril, že správnu kombináciu ovocia hľadal tri roky. Kombinuje rôzne ovocné šťavy spolu a je to skutočne dobré. A s tými černicami mi povedal, že tieto drobné ovocia nie sú vhodné na sušenie samé, treba ich kombinovať napr. s marhuľovou, alebo broskyňovou. Tak som troška múdrejšia či viacej uvidím až budem skúšať nabudúce, či z toho opäť nebude marmeláda 🙂 Robí ovocnú kožu niekto z vás? Poraďte ako na to.
Odpovedať
1
2
@zahradnakova haha cas zhanam aj ja, daj vedies ked zozenies ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@cickamica Už si nejaký našla? Ideš odskúšať robiť ovocnú kožu? Musím sa už konečne hecnúť. Sú tri dni a výhľad dobrého počasia malý. Tak uvidím čo stihnem do nedele 😛 a či sa zadarí s kožou.
Odpovedať
@zahradnakova tak ovocnu kozu skusat urcite nebudem ked citam ake su s tym patalie...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?