Ovocné šaláty :-)

Profilova fotka
Máte radi šaláty s ovocia ?...radi si robime z čerstvého ovocia, ale aj z mrazeného je to výborné 🙂 v lete veľká pochúťka :-)
Odpovedať
ja robievam, okydane jogurtikom uplne najlepsie
Odpovedať
Asi som nejaka zaspata, este som nepocula o ovocnych salatoch 😮
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka akekolvek ovocie ake maš vymiešaš, nechaš postať nech pusti trocha šťavu...do chladu výborné 🙂 pripadne pridáš sladku smotanu z vanilk. cukrom dobre premiešaš, ovocie môžeš aj trochu popučiť, ak pridaš banan, nepotrebuješ cukor ....pochuťka :-)
Odpovedať
@lubicabystrica ale salat? To slovo sa mi nijak nehodi na nic sladke 😄 asi som staromodna 🤔😵‍💫
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka ja som ovocne šalaty robila ešte ked deti boli male...ved je jedno, či pomiešaš zeleninu alebo ovocie 🙂 maliny, černice, čučoriedky, kružky bananu a dobre vymiešaj...jaka pochuťka...a s tou smotanou...to mamka mala v mrazaku vždy ovocie, že ked prideme a to sme už boli dospeli...je to fajnove 🙂 teraz to ja robim deťom :-)
Odpovedať
Ovocie ja radsej cerstve, alebo potom kompot k pecenemu kuratku, mnam 🙂 ale mozno by mi chutilo aj toto, odradza ma ta smotana ci jogurt
Odpovedať
Profilova fotka
@konyk jasne že čerstve je super...najlepšie priamo na zahrade...so smotanou je len taka pochuťka z mrazeneho ovocia...ale samozrejme každému podľa chuti  :-)
Odpovedať
@lubicabystrica ano mrazene do jogurtu a tak to moze byt fajn sposob ako ho zuzitkovat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@konyk ak nemaš jogurt aj kysla smotana s vanilk.cukrom je fajnova, aj ked sa tam prida hladky tvaroh ešte fajnovejšie....robievam aj do mištičiek, ked nepečiem...len tak na osvieženie a miniem dake ovocie z mrazaku :-)
Odpovedať
@lubicabystrica z mrazaku to mozno ochutnam cez zimu ako spomienku na leto 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka ja mrazene ovocie využívam do loláčikov, nepečených tortičiek, robím kokteily a šaláty so smotanou...v zime dobre padne takáto svieža a zdravá pripomienka z leta :-)
Odpovedať
@lubicabystrica ja som to doteraz len do kolacov...ale tak vyskusam aj tento tvoj napad, dakujem 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@babkazvidieka tak nech vám chutí :-)
Odpovedať
Mnam uz sa tesim na cernice, tie su skvele s vanilkovym cukrom a kyslou smotanou 😋
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi ano 🙂 práve dozrievajú...ideme na to 🙂 je to fajnotááá :-)
Odpovedať
@lubicabystrica u nas su este nejake spomalene :P ale radsej neskor ako vobec, snad sa rozbehnu mnaam...toto drobne ovocie ja milujem najviac
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi je to výborné a zdravé ovocie...verím, teraz je teplo, že sa rozbehnuuu.....a potom dobrú chuť k fajnotám :-)
Odpovedať
Dnesna desiata pre vnucata...ako stale sa mi nederie z ust slovo salat, lebo moj mozog ho nevie spojit s nicim inym len zeleninou...ale pochutili si
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka  tiež mi šalát pripomína niečo iné, mi hovoríme dezert (ale to je tiež niečo iné), ovocný šalát je provokatívny, budem používať. Dnes sme urobili z pochúťkovej kyslej smotany a tohtoročného marhuľového džemu a na to ešte čo ostalo ríbezlí a zopár zrelých mirabel. Veľmi dobré a osviežujúce v týchto dňoch aj keď dnes aj spŕchlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka jooooj šalát a či nie, no jaká dobrotáááá 🙂 vnúčence sa majú pri tebe :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zahradnakova mňam...letné dobroty su to....na základe vašich komentov o ovocných šalátoch som sa schvalne pozrela na internete, čí existuje pojem ovocné šaláty...je ich tam kopec fajnových 🙂 len mať čerstvé ovocie a fantáziu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica hej hej leto, čerstvé ovocie, fantázia a chuť. Mňamky sú to. Máš skvelé príspevky a recepty. Toto je asi mimo šalátov 😉 Z padaných jabĺk a hrušiek robievam na jeseň, u nás tomu hovoríme kompót, nakrájam ovocie na kostičky a zalejem vodou a varím a ešte troška cukru ak treba. Dávame k jedlu ako kompót, alebo iba tak ako šalát 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@zahradnakova takéto letné fajnovosti tiež robievame, patrí to k letu. Už sa teším na čučoriedky. 😉😉 takéto "kompóty" tiež robievame, je to také rýchle spracovanie popadaného ovocia, ak sa nedá urobiť štrudľa.
Odpovedať
Profilova fotka
@zahradnakova ano jablčka a hrušky aj ja niekedy tak urobím...je to dobre...je to nezavarený kompótik na momentálnu spotrebu...pridám aj klinčeky a škoricu...a na konci trošku nakrájaného citronu :-)
Odpovedať
@lubicabystrica tak verim ze vnucence si to uzivaju 🙂 @zahradnakova vidis, to tiez vyskusam, vdaka :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica  jaj vidiš to som zabudla, no jo hlava deravá. Áno to sú tie správne prísady. Dnes som robila ovocný šalát s černicami, už začínajú dozrievať. Foto sú iba černice, než som pripravila mobil na fotenie šalátiku, tak bol šalát fuč 🙂 bolo to osviežujúce.
Odpovedať
Profilova fotka
@zahradnakova super...nečudujem sa, že si nestihala fotiť 🙂 aj ja som si urobila tuto dobrotu...dala som do smotany aj hladky tvaroh, vanil. cukor a černice...juj to bola dobrota :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica leto, ovocie, zeleninka, mňáááám
Odpovedať
@lubicabystrica uz sa rozbiehaju, juchu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?